Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade14. detsember 20201 min lugemist

Balti riigid ja Poola allkirjastasid 720 miljoni euro suuruse toetuslepingu Balti riikide sünkroniseerimisprojekti jaoks

foto-raigopajula_-3806.jpg
© EU
EL-i Innovatsiooni ja Võrkude Rakendusamet (INEA) kirjutas täna alla Balti riikide sünkroniseerimisprojekti toetamise lepingule, mille summa  on suurim, mis Euroopa ühendamise rahastust (CEF-E) kunagi eraldatud. Projekti eesmärk on integreerida Balti riikide elektrivõrgud paremini ülejäänud Mandri-Euroopa võrkudega ja tagada nende sõltumatus kolmandatest riikidest.

Energeetikavolinik Kadri Simson ütles: „Tänane kokkulepe tähistab otsustavat sammu Euroopale strateegiliselt huvi pakkuva Läänemere sünkroniseerimisprotsessis, mis tuleb lõpule viia 2025. aasta lõpuks. Sellega tagatakse mitte ainult Eesti, Läti ja Leedu täielik integreerimine energia siseturuga, vaid hõlbustatakse ka taastuvenergia kasutuselevõttu Balti riikides ja Poolas, aidates neil saavutada Euroopa rohelise kokkuleppe eesmärke.

Kui 2019. aastal toetati kolme Balti riigi sisevõrkude tugevdamist, siis tänane toetus on mõeldud peamiselt Poolat ja Leedut ühendava elektrikaabli Harmony Link ehitamiseks.

Lisainfo: https://ec.europa.eu/info/news/baltic-states-and-poland-sign-eu720-million-grant-agreement-baltic-synchronisation-project-2020-dec-14_en

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
14. detsember 2020