Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel8. Mai 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: 9. mail tähistame Euroopa päeva

Euroopa päev 2022 Tartus

Homme, 9. mail tähistame üle kogu Eesti Euroopa päeva erinevate üritustega.

Tallinnas tipneb Euroopa päev kl 18.00 suurejoonelise tasuta kontserdiga Vabaduse väljakul. Kontserdi peaesinejateks on mullu Eurovisiooni lauluvõistlusel Ukrainat esindanud ja konkursi võitnud Kalush Orchestra ning meie oma Tanel Padar ja Stefan. Koolinoori kutsume osalema põneval orienteerumismängul ja kõiki tallinlasi Vabaduse väljakul toimuval RoheFestil. Kogu info Euroopa päeva ürituste kohta on leitav siin.

Homme kuulutame juba traditsiooniliselt välja ka aasta eurooplase ning arutleme Euroopa päeva seminaril Eesti saavutuste üle ELis. Kell 12 annab president Alar Karis üle aasta eurooplase auhinna. Sellele järgneval arutelul osalevad peaminister Kaja Kallas, Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson, uudisteportaali Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald ja Skeleton Technologies OÜ tegevjuht Taavi Madiberk. Arutelu juhib Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela. Ülekannet on võimalik virtuaalselt jälgida siin.

Reedel (12. mai) on Eestis visiidil komisjoni Euroopa digiajastule vastavaks muutmise valdkonna juhtiv asepresident Margrethe Vestager. Lisaks kohtumistele peaminister Kallase, minister Tiit Riisalo ja Eesti ettevõtjatega osaleb asepresident Vestager Lennart Meri konverentsi avaarutelus.

Neljapäeval koguneb liikmesriikide kaitsevägede juhatajatest koosnev ELi sõjaline komitee arutama julgeolekuteemasid. Reedel leiab aset välisministrite mitteametlik kohtumine, mille peateemad on Venemaa agressioon Ukrainas ning ELi-Hiina suhted.

Sellenädalase Euroopa Parlamendi täiskogu keskmes on laskemoona ühishanked, Ukraina kaubandussoodustuse pikendamine ning rohepesu vastased meetmed.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
8. Mai 2023
Autor
Esindus Eestis