Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel13. Mai 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: asepresident Jourová Eestis

Participation of Věra Jourová, Vice-President of the European Commission, and Olivér Várhelyi, European Commissioner, in the Southeastern Europe Democracy Summit (SEE|DEM) 2024

Neljapäeval ja reedel (16.–17. mai) on Tallinnas visiidil Euroopa Komisjoni  väärtuste ja läbipaistvuse valdkonna asepresident Věra Jourová, et osaleda Lennart Meri konverentsi avaarutelus. Ta kohtub ka peaminister Kaja Kallase ning Eestis disinformatsiooni vastu võitlemisega ja valimiste korraldamisega eest vastutavate isikute ja ametkondadega.

Euroopa Komisjon esitleb kolmapäeval (15. mai) 2024. a kevadist majandusprognoosi ja ELi julgeolekuliidu strateegia rakendamise aruannet. 

Tänase (13. mai) eurorühma rahandusministrite kohtumise fookuses on Euroopa makromajanduslik ja fiskaalne olukord. Majandus- ja rahandusküsimuste nõukogus otsitakse kokkulepet, kuidas muuta ülemääraselt kinnipeetava maksu menetlus kiiremaks ja turvalisemaks (algatus FASTER) ning ajakohastada käibemaksu digiajastule vastavaks. Hariduse, noorte, kultuuri ja spordi nõukogus (13.–14. mai) on arutlusel noorte kaasamisele keskenduv tegevuskava, õpirände võimaluste täiendamine ning kultuuri- ja loomesektori võimestamine.

Sel nädalal kohtub Euroopa Komisjoni siseturu ja tööstuse peadirektoraadi asepeadirektor Maive Rute Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse (ESTDEV) ning esineb Äripäeva Pärnu juhtimiskonverentsil.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
13. Mai 2024
Autor
Esindus Eestis