Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel22. jaanuar 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: volinik Ivanova visiit Eestisse ja Euroopa majandusjulgeolek

 

Sel nädalal toimuvad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avamisüritused. Kultuuripealinna avamisega seoses on Eestis visiidil ka Euroopa Komisjoni innovatsiooni, teaduse, kultuuri, hariduse ja noortevolinik Iliana Ivanova. Volinik Ivanova kohtub muuhulgas president Alar Karise, peaminister Kaja Kallase, Baltimaade, Soome ja Ukraina kultuuriministritega ning Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseriga. Tartu 2024 programmiga saab täpsemalt tutvuda siin.

Kolmapäeval (24. jaan) esitleb Euroopa Komisjon uusi plaane ELi majandusjulgeoleku tugevdamiseks. Uus seadusandlik pakett hõlmab näiteks ettepanekuid tundlike välisinvesteeringute ja eksporttoodete kontrollimiseks ning tehnoloogialekete vältimiseks. Lisaks tutvustab komisjon algatust, mis võimaldab Euroopa (digi-)ettevõtetele ligipääsu maailma võimsaimatele superarvutitele. Tullakse välja ka Euroopa töönõukogude süsteemi uuendusega, mille eesmärk on suurendada töötajate osalusõigust ja –võimalusi rahvusvahelistes ettevõtetes.

Täna, 22. jaanuaril tuleb kokku selle aasta esimene välisasjade nõukogu, et arutada sõjalist toetust Ukrainale ja pidada videokohtumine Ukraina välisminister Kulebaga. Teine oluline debatt on olukorrast Lähis-Idas, millega seoses kohtutakse ka Iisraeli, Saudi Araabia, Egiptuse, Jordaania ja Palestiina omavalitsuse välisministrid. Põllumajandusnõukogus (23. veebruar) tuleb jutuks Euroopa ühine metsaseireraamistik. Mitteametliku kaubandusministrite kohtumise peateemad on ELi avatud strateegiline autonoomia ja veebruaris algav Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverents (22.-23. veeb).

Kolmapäeval ja neljapäeval toimub Tallinnas Kultuurikatlas Taastava Põllumajanduse Foorum, mille eesmärk on edendada uue põlvkonna keskkonnasäästlikku ja majanduslikult jätkusuutlikku põllumajandust Balti- ja Põhjamaades.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
22. jaanuar 2024
Autor
Esindus Eestis