Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel16. Mai 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: Euroopa Komisjoni asepresident Timmermans külastab Eestit; energiasõltumatus Venemaast

Weekly meeting of the von der Leyen Commission, 11/05/2022

Neljapäevast reedeni (19.-20. mai) on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni juhtiv asepresident Frans Timmermans, kes kohtub peaminister Kallase, president Karise, valitsuse rohepoliitika juhtkomisjoni, riigikogu komisjonide, erinevate kliimapoliitika huvigruppide ja kliimateemast hoolivate noortega. Kavas on ka külaskäik Ida-Virumaale.

Täna, 16. mail avaldab Euroopa Komisjon oma kevadise majandusprognoosi. Kolmapäeval, 18. mail esitleb komisjon tervet rida olulisi algatusi, mis tõukuvad otseselt Venemaa sissetungist Ukrainasse. Tuleb välja REPowerEU plaan, eesmärgiks saavutada Euroopa sõltumatus Venemaa fossiilsetest kütustest. Avaldatakse ka uus Euroopa päikeseenergia strateegia. Lisaks tuleb komisjon välja esimeste plaanidega, kuidas korraldada Ukraina ülesehitamist. Seoses liikmesriikide kaitse-eelarvete tõusuga teeb komisjon kolmapäeval ka ettepanekud, kuidas kaitseinvesteeringuid paremini EL tasemel koordineerida. 

Ka selle nädalast välisasjade nõukogu kohtumist (16.-17. mai) domineerib kindlalt Vene sõda Ukrainas. Arutelul olukorra kohta Ukrainas osalevad ka Ukraina välisminister Dmytro Kuleba ja Kanada välisminister Mélanie Joly. Lisaks arutavad välisministrid Lääne-Balkaniga seotud teemasid. Reedene (20. mai) arengukoostöö nõukogu keskendub Venemaa agressiooni põhjustatud humanitaarikriisile ja põgenikele ning toidu julgeoleku tagamisele.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
16. Mai 2022
Autor
Esindus Eestis