Põhisisu juurde
Esindus Eestis
20 aastat koos banner

20 aastat üheskoos

Peamine

Symbolic -  European and Ukrainian flags
EL ja tema rahvusvahelised partnerid mõistavad Putini agressiooni Ukraina vastu ühiselt hukka. Toetame neid, kes otsivad varjupaika, ja aitame neid, kes püüavad leida turvalist koduteed.
Demonstrations in Ljubljana in support of Ukraine
ЕС един в своей солидарности с Украиной и вместе со своими международными партнерами будет продолжать поддерживать Украину и ее народ, в том числе оказывая дополнительную политическую, финансовую и гуманитарную помощь.
Demonstration in Brussels in support of Ukraine
ЄС єдиним фронтом виявляє солідарність із Україною і продовжуватиме підтримувати Україну та її народ разом із своїми міжнародними партнерами, зокрема надаючи додаткову політичну, фінансову та гуманітарну підтримку.

Uudised

The Berlaymont Building and European Flags
  • Pressiteade

Äsja avaldatud Eurobaromeetri standarduuring näitab, et rohkem kui kolm neljandikku eurooplastest (77%, Eestis 78%) pooldab ELi ühist kaitse- ja julgeolekupoliitikat, samas kui üle seitsme ELi kodaniku kümnest (71%, Eestis 70%) nõustub, et EL peab tugevdama oma suutlikkust toota sõjavarustust.

  • 2 min lugemist
The statuette of Themis, goddess of divine justice
  • Pressiteade

Euroopa Komisjon algatas täna Eesti ja veel 17 liikmesriigi suhtes rikkumismenetluse, sest nad ei ole määranud andmehalduse määruse rakendamise eest vastutavaid asutusi või ei ole suutnud tõendada, et viimased on volitatud täitma seadusega nõutud ülesandeid.

  • 1 min lugemist
Young people with the European flag
  • Pressiteade

Eelmisel nädalal toimus Brüsselis Euroopa kodanike paneelarutelu kohtumine ühiskondliku vaenu teemal. Arutelu tulemusel esitasid 150 ELi kodanikku Euroopa Komisjonile ja riiklikele ametiasutustele 21 soovitust, kuidas võidelda vihkamise vastu kõigis selle vormides.

  • 2 min lugemist

Üritused

Map of Estonia

Leia lähim ELi keskus Eestis

Fookuses

valimised
Järgmised Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 6.-9. juuni 2024. Kodanikud saavad kõigi valimistega seotud küsimustega pöörduda Europe Directi keskuse poole.
Belgia eesistumine
1. jaanuar kuni 30. juuni 2024 on Belgia Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja.

Päevakajaline

Euroopa roheline kokkulepe aitab Eestil kaitsta oma keskkonda ja saavutada kliimaneutraalsuse eesmärgid.

Digitaalajastule vastava Euroopa loomine on Euroopa Komisjoni üks peamisi prioriteete aastatel 2019-2024.

Väärinfo (desinformatsioon) on suurenev oht, mis võib kahjustada demokraatlikke protsesse ja ühiskondlikke arutelusid. Vaata, kuidas Euroopa Liit võitleb väärinfo vastu.