Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade9. Mai 2023Esindus Eestis1 min lugemist

Aasta eurooplane 2023 on peaminister Kaja Kallas

Kaja Kallas ja Alar Karis

Aasta eurooplase tiitli pälvis tänavu peaminister Kaja Kallas. Tiitli andis üle president Alar Karis Euroopa päeva seminaril Vabamus.

Aasta eurooplase tiitli väljaandmisega tunnustavad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Euroopa Liikumine inimest või organisatsiooni, kes on aidanud seista euroopalike väärtuste eest, suurendada Eesti inimeste teadlikkust Euroopa Liidust ning teinud Eesti Euroopas nähtavamaks.

Aasta eurooplase valis välja žürii, kuhu kuulusid Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse juht Indrek Kannik, Ragn-Sellsi juht Kai Realo, aasta eurooplane 2010 ja Avatud Eesti Fondi juht Mall Hellam, Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ning Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela.

Kaja Kallas ütles: Mäletan, et kuidas 25 aastat tagasi tahtis Eesti saada Euroopa Liitu – pidasime läbirääkimisi, töötasime liitumistingimuste täitmise nimel ja üritasime kõiki veenda, et Eesti kuulub Euroopasse. Nüüd olemegi meie see Euroopa, kuhu tahab kuuluda ka Ukraina ning püüdlevad teisedki riigid. See muutus on toimunud pea märkamatult ning me ei mõtle sellele igapäevaselt, aga palju Eesti edust ja heaolust on just tänu Euroopa Liidule.“

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela sõnas aasta eurooplast õnnitledes: „Kaja Kallas on viimase aasta jooksul teinud Eesti Euroopa Liidus mõjukamaks kui kunagi varem. Tema tegevus on ennekõike olnud suunatud Ukraina aitamisele, kuid on ka oluliselt tugevdanud Euroopa Liitu.

Aasta eurooplase aunimetust antakse välja 2005. aastast.

Head Euroopa päeva!

 

 

Lisainfo:

FOTOD aasta eurooplase tiitli üle andmisest ja Euroopa päevast

Euroopa päeva seminar

Euroopa päev

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
9. Mai 2023
Autor
Esindus Eestis