Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade31. Mai 2024Esindus Eestis1 min lugemist

Ajakirjanikud saavad kandideerida Lorenzo Natali auhinnale

World Press Freedom Day

Ajakirjanikud, kes kirjutavad kliima, keskkonna ja energia, digivaldkonna ja taristu, soolise võrdõiguslikkuse, inimarengu, rände ja sundrände, rahu ja valitsemise, kestliku majanduskasvu ja töökohtade ning noorte teemadel, saavad auhinnale kandideerida kuni 30. juuni keskööni Kesk-Euroopa aja järgi.

Kuidas osaleda?

Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalikke, audiovisuaalseid või multimeediateoseid mõnes järgmises kategoorias.

  • Parima noore ajakirjaniku auhind: artikli esitamise ajal 18–25-aastaste ajakirjanike artiklid, mille on avaldanud kvalifitseeruvas riigis tegutsev meediaväljaanne.
  • Uuriva ajakirjanduse auhind: kvalifitseeruvas riigis tegutseva meediaväljaande avaldatud artiklid, mille eesmärk on paljastada juhtumeid nagu kuriteod, ebaõiglus, korruptsioon või ettevõtete väärteod ning avaldada need üldsusele.
  • Meelelahutusajakirjanduse auhind: kvalifitseeruvas riigis tegutseva meediaväljaande avaldatud artiklid, milles keskendutakse publiku meelelahutusele, harimisele, kaasamisele või teavitamisele. Artiklis võidakse süvitsi uurida olulisi sündmusi, olukordi, inimesi või rühmi ning kajastada uuenduslikke lahendusi põletavatele probleemidele.
  • Eriauhind: 2024. aastal tunnustatakse pressifotograafide töid, mis on avaldatud kvalifitseeruvas riigis tegutsevas meediaväljaandes.

Kandideerimisavaldusi võib esitada mis tahes keeles, kuid neile tuleb lisada tõlge mõnda konkursikeelde: inglise, prantsuse, hispaania, saksa või portugali.

Rohkem teavet tingimuste kohta leiab siit.

Võitjate väljaselgitamine

Iga kategooria võitjad valib välja rahvusvaheliselt tunnustatud ajakirjanikest ja peamiste valitsusväliste organisatsioonide esindajatest koosnev ülemaailmne žürii. Iga võitja saab 10 000 eurot. Parima noore ajakirjaniku kategooria võitjale pakutakse ka töö-/praktikavõimalust meediaväljaandes.

Võitjad kuulutatakse välja 2024. aastal Brüsselis toimuval Lorenzo Natali auhinna auhinnatseremoonial.

Auhinnaga peetakse meeles Euroopa Komisjoni endist asepresidenti Lorenzo Natalit, kes andis olulise panuse Euroopa arengupoliitika edendamisse ja arendamisse. Tema panust on auhinna abil elavana hoitud üle kolme aastakümne, tunnustades ajakirjanikke, kelle lood inspireerivad muutusi. Auhinna andis Euroopa Komisjon esimest korda välja 1992. aastal.

Varasemad võitjad on loetletud Lorenzo Natali auhinna veebisaidil.

Lisateave 

Lorenzo Natali 2024. aasta auhinnale saab kandideerida siin.

Lorenzo Natali auhinna veebisait

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
31. Mai 2024
Autor
Esindus Eestis