Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade3. juuni 2024Esindus Eestis1 min lugemist

DiscoverEU programmiga saab üle saja Eesti noore sel suvel Euroopas tasuta reisida

Holidays during the coronavirus pandemic

Komisjoni annab tasuta reisipassi kokku 35 511 noorele, seal hulgas 107 noorele reisihuvilisele Eestist. Programmi „Erasmus+“ kuuluv DiscoverEU pakub ELi liikmesriikide ja programmiga assotsieerunud riikide 18-aastastele noortele võimalust reisida terves Euroopas ja tutvuda selle kultuuripärandi ja ajalooga ning suhelda inimestega kõikjalt Euroopast.

Innovatsiooni, teaduse, kultuuri, hariduse ja noorte volinik Iliana Ivanova sõnas: „Arvudest kõneldes oli see taotlusvoor kõige edukam alates DiscoverEU ühinemisest programmiga „Erasmus+“ 2021. aastal. Olen rõõmus, et nii paljud noored saavad võimaluse avastada Euroopat ning uurida selle kultuuri ja ajalugu. Noorte üha kasvav entusiasm, mida rõhutas ka Euroopa noorteaasta 2022 ja Euroopa noortenädalal 2024, on tõeliselt inspireeriv.“

Reisipassi saanud noortel on võimalik reisida üksi või kuni viieliikmelises grupis ajavahemikul alates 1. juulist 2024 kuni 30. septembrini 2025. Tänavu aprillis taotles reisipassi üle 180 000 noore. See tähendab, et taotluste arv on alates programmi käivitamisest 2018. aastal jõudnud 1,4 miljonini.

DiscoverEU taotlusvoorud toimuvad kaks korda aastas, kevadel ja sügisel. Valituks osutunud taotlejatele pakutakse reisikaarti ja reisitakse peamiselt rongiga. Reisijad saavad ka Euroopa noortekaardi, mis pakub allahindlusi kultuurikülastustelt, õppetegevuselt, spordilt, kohalikult transpordilt, majutuselt ja toidult.

Lisateave  

DiscoverEU

Teabeleht

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
3. juuni 2024
Autor
Esindus Eestis