Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel3. aprill 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: president von der Leyen Hiinas

Participation of Valdis Dombrovskis, Executive Vice-President of the European Commission, and Mairead McGuinness, European Commissioner, to a high level Economic Dialogue EU–China

Sel nädalal on Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen koos Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga visiidil Hiinas, et kohtuda Hiina Rahvavabariigi juhi Xi Jinpingiga. Kohtumise peateemadeks on Venemaa agressioon Ukrainas ning kahepoolsed majandussuhted. Eelmisel nädalal pidas von der Leyen Hiina-teemalise kõne, kus hoiatas Hiinat Ukraina sõtta sekkumise eest – ajal, kui pinged Hiina ja läänemaailma vahel on kasvamas.

Täna ja homme (3.–4. aprillil) korraldab Euroopa Komisjoni Eesti esindus Eesti äridelegatsiooni külastuse Brüsseli. Delegatsioon kohtub energeetikavoliniku Kadri Simsoni ja komisjoni juhtiva asepresidendi Valdis Dombrovskisega ning mitmete teistega, et saada ülevaade Euroopa praegustest prioriteetidest ja otsustusmehhanismidest. Homme, 4. aprillil toimub Tallinnas ELi ühtekuuluvusfondide Balti suhtlusvõrgustiku kohtumine.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
3. aprill 2023
Autor
Esindus Eestis