Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel26. september 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: kiired meetmed energiahindade leevendamiseks

Visit of a Members of the Committee on Education, Research and Technology Assessment of the German Bundestag to the European Commission

Reedel, 30. septembril on energeetikaministrid erakorralisel energeetikanõukogu kohtumisel Brüsselis, et võtta vastu ettepanekud kõrgete energiahindade leevendamiseks. Lisaks tuleb jutuks energia varustuskindlus Euroopas. Samuti on alanud poliitilised arutelud täiendavate sanktsioonide kehtestamiseks Venemaale. Täna, 26. septembril toimub põllumajanduse ja kalanduse nõukogu, millel tuleb jutuks Ukraina põllumajandustoodang ja -logistika ning võimalik abi ELi põllumajandussektorile seoses Vene agressiooniga. Neljapäevase (29. septembri) konkurentsivõime nõukogu teemad on Euroopa Komisjoni ettepanek tugevdada Euroopa ühisturgu kriisiolukordades ning ökodisaini ja jätkusuutlike toodete määrus.

Kolmapäeval, 28. septembril esitleb Euroopa Komisjon õigusettepanekuid tehisintellekti reguleerimiseks ja soovitust üleeuroopalise miinimumsissetuleku kohta. Lisaks tutvustatakse plaane asbestiga seotud terviseriskide maandamiseks.

Täna õhtust kuni kolmapäevani (26.–28. september) on grupp Riigikogu liikmeid visiidil Brüsselis, et tutvuda ELi institutsioonide töö ning päevapoliitiliste teemadega. Muu hulgas on plaanis kohtuda energeetikavolinik Kadri Simsoni, asepresident Věra Jourová ning Euroopa Komisjoni peasekretär Ilze Juhansonega.

29.–30. septembril on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni tööhõive ja sotsiaalõiguste volinik Nicolas Schmit, et tutvuda Ukraina põgenike olukorraga ning arutada tööhõive küsimusi Ida-Viru omavalitsusjuhtidega. Kavas on ka kohtumised peaminister Kaja Kallase, tervise- ja tööminister Peep Petersoni ja sotsiaalkaitseminister Signe Riisaloga.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
26. september 2022
Autor
Esindus Eestis