Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade25. jaanuar 2024Esindus Eestis1 min lugemist

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen käivitas dialoogi põllumajanduse tuleviku üle

The daily life of a Belgian agricultural worker.

Põllumajanduse strateegilise dialoogi kuulutas president von der Leyen välja oma 2023. aasta kõnes olukorrast Euroopa Liidus. Sellega soovib EL leida lahendusi küsimustele nagu põllumajandustootjate ja maakogukondade elatustase, põllumajanduse toetamine planeedi ja ökosüsteemi võimaluste piires, teadmiste ja tehnoloogiavõimaluste ärakasutamine ning ELi toidusüsteemi edendamine globaalse konkurentsi tingimustes.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen„Aeg on küps, et saavutada põllumajandustootjate, maakogukondade ja kõigi teiste ELi toidutarneahelas osalejate seas uus konsensus toidu ja põllumajanduse valdkonnas. ELi põllumajandustootjad ja toiduainetööstus varustavad meid tervisliku ja kvaliteetse toiduga ning annavad suure panuse meie majandusse, eelkõige maapiirkondades. Samuti teevad nad suuri pingutusi, et aidata kaasa rohe- ja digipöördele. Kuid samal ajal seisavad nad silmitsi mitmesuguste probleemidega, alates kliimamuutustest kuni inflatsiooni ja turukõikumisteni. Dialoogi abil loodame luua selge tulevikuvisiooni, millest võidavad kõik.“

Strateegiline dialoog toob kokku peamised sidusrühmad kogu toidutarneahelast, sealhulgas põllumajandustootjad, ühistud, põllumajandusliku toidutööstuse ettevõtted ja maakogukonnad, samuti valitsusvälised organisatsioonid ja kodanikuühiskonna esindajad, finantsasutused ja akadeemilised ringkonnad. Pärast 2024. aasta esimesel poolel toimuvat avakoosolekut korraldatakse rida temaatilisi kohtumisi. Dialoogi hakkab juhtima professor Peter Strohschneider, kes on juhtinud Saksamaa põllumajanduse tuleviku komisjoni. Tema hakkab andma dialoogist regulaarselt teavet ka nõukogule ja Euroopa Parlamendile.

2024. aasta suveks on kavas kujundada ühine visioon ELi põllumajandus- ja toidusektori tulevikust.

 

Lisateave

Täismahus pressiteade koos taustainfoga

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
25. jaanuar 2024
Autor
Esindus Eestis