Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade21. september 20211 min lugemist

Käivitus uus Erasmus+ rakendus, millesse on integreeritud Euroopa üliõpilaspilet

p034444002601-669713.jpg
© EU
Täna tööle hakanud Erasmus+ rakendus on kättesaadav kõigis ELi keeltes ning selle kaudu saab taotleda digitaalset Euroopa üliõpilaspiletit, mis kehtib kogu Euroopa Liidus. Uuendatud rakendusega muudetakse üliõpilaste elu veelgi paberivabamaks.

Komisjoni asepresident Margaritis Schinas ütles: „Noorte jaoks on Erasmuse programmis osalemine kahtlemata kogemus, mis kujundab nende tulevikku. Uue Erasmus+ rakendusega lihtsustasime ja digitaliseerimisime korralduslikku külge, et muuta osalemine algusest peale edukaks.“

Tänu Androidi ja iOSi süsteemides toimivale uuele rakendusele saavad üliõpilased:

  • sirvida sihtkohti ja teha oma valiku ülikooli partnerite hulgast;
  • kirjutada alla veebipõhisele õppelepingule;
  • tutvuda oma valitud sihtkohas toimuvate üritustega, saada kasulikke näpunäiteid sihtkoha kohta ja võtta ühendust teiste üliõpilastega ning
  • saada Euroopa üliõpilaspileti, mis annab juurdepääsu teenustele, muuseumidele, kultuurisündmustele ja eripakkumistele vastuvõtvas ülikoolis ja riigis.

Praegu osaleb paberivaba Erasmuse programmi võrgustikus üle 4000 ülikooli, kes saavad turvaliselt andmeid vahetada ja õppelepinguid hõlpsamini kindlaks teha. Selline digitaalne koostöö võimaldab Euroopa üliõpilaspileti kasutusele võtta ja seda laialdaselt tunnustada.

Kooskõlas digiõppe tegevuskavaga toetatakse uue programmiga „Erasmus+“ aastateks 2021– 2027 digioskuste arendamist ja aidatakse kaasa Euroopa haridussüsteemide digiüleminekule. Programmi „Erasmus+“ 28 miljardi euro suurune eelarve võimaldab suurendada ka haridus- ja koolitussüsteemide vastupanuvõimet pandeemiale.

Taustteave

Alates esimese Erasmuse programmi algusest 1987. aastal on välisvahetuses osalenud kümme miljonit inimest. Uus programm „Erasmus+“ pakub võimalusi välismaal õppimiseks, praktikaks, õpipoisiõppeks ja töötajate vahetuseks kõigis haridus-, koolitus-, noorte- ja spordivaldkondades ja kõigis vanuserühmades.

Erasmus+ programmi kõrgharidusele avalduvat mõju käsitlev 2019. aasta uuring näitas, et programmil on positiivne mõju osalejate kutsealasele, sotsiaalsele, hariduslikule ja isiklikule arengule. Üle 70 % üliõpilastest teavad paremini, millist tööd nad sooviksid teha pärast õpirännet. See aitab neil õpinguid vastavalt muuta, et need vastaksid paremini nende karjäärieesmärkidele. Rohkem kui 90% Erasmus+ üliõpilastest omandavad oskuse töötada koos eri kultuuridest pärit inimestega ja teha nendega koostööd ning nad tunnevad, et neil on Euroopa identiteet.

Käesoleval õppeaastal (2021–2022) läheb programmi „Erasmus+“ raames välismaale eeldatavasti 600 000 üliõpilast.

 

Lisainfo

Erasmus+ rakendus

Uus Erasmus+ programm 2021–2024

Digiõppe tegevuskava 2021–2027

Pressiteade – mobiilirakenduse käivitamine

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
21. september 2021