Учителям (Loe vene keeles)
Nii nagu maailm on pidevas muutumises, on seda ka Euroopa Liit. Iga päev tehakse uusi otsuseid, mis meie kõigi elu ühte- või teistpidi mõjutavad. Soovime olla õpetajatele abiks ja teejuhiks ning aidata infokülluses orienteeruda. Pakume värskeid õppematerjale, koolitusi ja muid vahendeid, mis lihtsustavad Euroopa Liidu teemade õpetamist.
Pille Rebane
Haridusprojektide koordinaator
Euroopa Komisjoni Eesti esindus
telefon: +372 626 44 25
e-post: Pille [dot] REBANEec [dot] europa [dot] eu (Pille[dot]REBANE[at]ec[dot]europa[dot]eu)
Euroopa Liidu teemalised videod
💡 Käesolev video on mõeldud tõstma Sinu kui Euroopa kodaniku teadlikkust. See annab Sulle ülevaate Euroopa Liidu DNA-st ja muudab ELi kodakondsuse väga selgeks. Kas võtad väljakutse vastu ja muutud võimestatud, aktiivseks, teadlikuks ja kriitiliselt mõtlevaks ELi kodanikuks? ELi väärtustel põhinevas...
2021-2027. aasta Euroopa Liidu eelarve täiendab Eesti riigieelarvet ning võimaldab teha vajalikke investeeringuid ja rahastada reforme. Videos seletab ELi eelarve põhimõtted lahti Euroopa Komisjoni RECOVER Task Force'i ja Komisjoni Eesti esinduse majandusnõunik Ave Schank-Lukas.
16.10.2021 Proto avastuskeskuses toimunud õpetajate sügiskonverents „Mina – Euroopa kodanik“. Üritus toimus koostöös Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi ja Euroopa Parlamendi Eesti bürooga.
Ränne seostub inimestele tihti meediapiltidega kummipaadis pagulastest ja nende piiriületuse tõkestamisest, kuigi tegelikult on enamik sisserändest seaduslik. Uku Särekanno (Frontexi peadirektori asetäitja) annab videoloengus ülevaate nii rändest Euroopa Liitu kui ka Euroopa-sisesest rändest.
Kaspar Schultz valiti Eesti noorte esindajaks Euroopa tuleviku konverentsi täiskogul. Videoloengus räägib ta konverentsist ja sellel osalemise võimalusest.
Video on mõeldud 9. klassi ajalookursuse õppematerjaliks ning tutvustab Euroopa Liidu ajalugu. Videos tuuakse näiteid nii liidu sisese integratsiooni süvenemise kui geograafilise laienemise kohta. Samuti selgitatakse, mil moel mõjutas Euroopa Liidu loomist Euroopa varasem ajalugu ning mille poolest...
Video on mõeldud õppematerjaliks 9. klassi ühiskonnaõpetuse tunnis ning tutvustab Euroopa Liidu olemust ja juhtimist ning toob näiteid, kuidas Eesti ja meie Euroopa Liidu kodanikena Euroopa Liidust kasu saame.
Mis on Euroopa Liit, mis ühendab EL-i territooriumil elavaid riike ja rahvaid. Euroopa Liidu ametiasutused. Euroopa põhiväärtused.
Video räägib peamistest väärtustest Euroopa Liidus: demokraatia, inimõigused, ühine läbipaistev ja tõhus valitsemine, haridus, õigusriik, turumajandus ja solidaarsus.
Euroopa Komisjoni eesmärk on muuta Euroopa Liit 2050. aastaks täielikult kliimaneutraalseks ja näidata seeläbi kogu maailmale, et kliimaneutraalsus ei ole mitte ainult kasulik keskkonnale, vaid ka majanduslikult tulus.
Euroopa Komisjoni 2019-2024 üheks viiest prioriteedist on "Digiajastule vastav Euroopa". Digitaalse strateegia eesmärk on tagada, et digiüleminekust saaksid kasu inimesed ja ettevõtjad, ning aidata Euroopal saada 2050. aastaks kliimaneutraalseks. Selles õppevideos näeb SATIKA programmi näite abil...
Julgeolek, stabiilsus ja heaolu ning demokraatia ja õigusriigi põhimõtte järgimine Ida-Euroopas ja Lõuna-Kaukaasias on ELi jaoks esmatähtsad. Idapartnerlus sai alguse 2009. aastal, mil ELi naabruspoliitikast kasvas välja kuue Ida-Euroopa partnerriigi omavaheline ühisalgatus. Idapartnerlusriigid on...
Kuidas Euroopa Liit otsuseid vastu võtab ja kui suur on liikmesriikide roll otsutamisel? Priit Võigemast selgitab Euroopa Liidu seadusloome protsessi.
Tänu Euroopa Liidu majandusele on Euroopas maailma kõige kõrgem elatustase, sotsiaalsed tagatised vanematele inimestele, hea haridus ja tasuvamad töökohad. Kuid Euroopa majanduse kasv ei ole enam nii kiire kui varem, seetõttu tuleb majandust elavdada investeeringute abil.
Euroopa Liidus toimub riikide vahel kaupade, teenuste, kapitali ja inimeste vaba liikumine. See on suurim turg maailmas.
Atlandi-ülene kaubandus- ja investeerimispartnerlus ehk TTIP on kaubandus- ja investeerimisleping, mille üle Euroopa Liit peab läbirääkimisi meie suurimaks ekspordituruks olevate Ameerika Ühendriikidega.
Sajad tuhanded inimesed on sõjaliste konfliktide, rõhumise või vaesuse tõttu jätnud oma riigi seljataha ja otsustanud püüelda parema elu nimel Euroopa poole. EL peab pidevalt kasvavatele rändevoogudele leidma lahenduse, mis nõuab liikmesriikidelt tihedamat koostööd ja teineteise abistamist.
Euroopa energiasüsteem seisab silmitsi järjest suurema vajadusega tagada kodanikele turvaline, säästlik ja konkurentsivõimeline energia. Priit Võigemast selgitab vaatajale, mida teeb selle tagamiseks Euroopa Liit.
Priit Võigemast: "Schengen tähendab 26. Euroopa riigi kokkulepet, et omavahelised piirid kaotatakse ära, see tähendab liikumisvabadust."
Tänu Euroopa Liidu majandusele on Euroopas maailma kõige kõrgem elatustase, sotsiaalsed tagatised vanematele inimestele, hea haridus ja tasuvamad töökohad. Kuid Euroopa majanduse kasv ei ole enam nii kiire kui varem, seetõttu tuleb majandust elavdada investeeringute abil.
Mis asi see Euroopa Liit on? Priit Võigemast annab ülevaate Euroopa Liidu põhivabadustest ja hüvedest, mida Euroopa Liidus olemine Eesti riigile ja kodanikele pakub.
Euroopa digimajanduse arendamine ja reeglite ühtlustamine on üheks Euroopa Liidu prioriteediks. Priit Võigemast selgitab, kuidas rändlustasude kaotamine 2017 aastal võimaldab Euroopas soodsamalt suhelda ja internetikaubanduse tõrgete kaotamine tooks Euroopasse juurde sadu tuhendeid töökohti.