Skip to main content
Esindus Eestis logo
Esindus Eestis
Õpetaja

Учителям (Loe vene keeles)

Nii nagu maailm on pidevas muutumises, on seda ka Euroopa Liit. Iga päev tehakse uusi otsuseid, mis meie kõigi elu ühte- või teistpidi mõjutavad. Soovime olla õpetajatele abiks ja teejuhiks ning aidata infokülluses orienteeruda. Pakume värskeid õppematerjale, koolitusi ja muid vahendeid, mis lihtsustavad Euroopa Liidu teemade õpetamist.

 

Täpsem info:

Pille Rebane

Haridusprojektide juht

Euroopa Komisjoni Eesti esindus

telefon: +372 626 44 25

e-post: Pille.REBANE@ec.europa.eu

 

Õpetajatele mõeldud EESTIKEELNE UUDISKIRI “MINU EUROOPA”. 

2021

Minu Euroopa novembri uudiskiri

Minu Euroopa oktoobri uudiskiri

Minu Euroopa septembri uuriskiri

Minu Euroopa mai uudiskiri 

Minu Euroopa aprilli uudiskiri

Minu Euroopa märtsi uudiskiri

Minu Euroopa veebruari uudiskiri

Minu Euroopa jaanuari uudiskiri

 

UUDISKIRJAGA LIITUMINE 

Õppematerjalid

Kui olete õpetaja ja soovite leida ELi teemalisi õppematerjale liidu toimise ja tegevuse kohta, siis ÕPINURGAS on suur valik erinevaid digitrükiseid ja muid materjale. Need on jagatud vastavalt vanusele või õppematerjalile (õpik, mäng, viktoriin, jne). Soovitame jälgida avaldamise kuupäeva.

Lisaks oleme kokku koondanud teemade kaupa materjalide asukohad:

Päevakajaliste teemade käsitlemiseks koostab Euroopa Komisjoni Eesti esindus temaatilisi TUNNIKAVU ja ESITLUSI. Neid lisame jooksvalt e-KOOLIKOTTI (märksõna: minueuroopa). Noortele mõeldud Euroopa Liidu teemasid kajastavad videod oleme koondanud Euroopa Komisjoni Eesti esinduse YOUTUBE'i KANALISSE (esitlusloend – HARIDUSLIK).

Enesetäiendus ja koolitused

Koostöös Euroopa Parlamendi Bürooga Eestis korraldame regulaarseid õpetajate KOOLITUSI, kus tutvustame nii Euroopa Liidu aluspõhimõtteid kui päevakajalisi teemasid. Koolituste kavandamisel arvestame nii kohalikku õppekava kui ka Eesti õpetajate soove ja ettepanekuid. 

SCHOOL EDUCATION GETEWAY on veebikeskkond õpetajatele, koolijuhtidele, poliitikakujundajatele, ekspertidele ja muudele koolihariduse valdkonna töötajatele. Lisaks viimastele uudistele ja allikatele, pakutakse vahelehel  TEACHER ACADEMY (õpetajate akadeemia) veebipõhiseid ja kohapealseid kursuseid õpetajate kutsealaseks arendamiseks. 

ERASMUS+ programmist toetatakse ka haridustöötajate ÕPIRÄNNET.

Koostöö ja partnerlus

eTWINNING on Euroopa koolide virtuaalne kogukond, mis on töökeskkonnaks koolitöötajatele (õpetajatele, õppealajuhatajatele, raamatukogutöötajatele jne), kes töötavad Euroopa eri riikides. Koolid saavad seal suhelda, koostööd teha ja projekte luua. Samuti ERASMUS+ abil koostööprojektidele rahastust taotleda. eTWINNINGU keskkonnast leiate suure hulga juba teostatud ideid ning juhendeid, mida on võimalik ka kohapeal rakendada.