Euroopa päeva puhul on Euroopa Komisjoni Eesti esindusel ja Euroopa Parlamendi Bürool Eestis hea meel paluda teid osalema veebiseminaril „Mida on Euroopal koroonakriisist õppida?“, mis leiab aset 10. mail kell 12.00–14.15. Seminariga avame ka Euroopa tuleviku konverentsi arutelu Eestis.
- Euroopa Komisjon
- esmaspäev, 10. Mai 2021, 12:00 (CEST)
Praktiline teave
- Millal?
- esmaspäev, 10. Mai 2021, 12:00 (CEST)
- Keeled
- eesti keel
Kirjeldus
Seminaril arutletakse selle üle, kas ja millised Euroopa Liidu pädevused peaksid muutuma? Kas tervisevaldkonnas peaks ELi pädevus olema suurem? Kas siseturu ja Schengeni toimimist tuleks parandada? Mis tagab, et suudame kriisist väljuda nii, et Euroopa on tulevikus konkurentsivõimelisem ja suudab eest vedada digitaalset arengut ning globaalset kliimamuutuste ohjamise strateegiat? Millised Euroopa Liidu arengud on sobivad ja vajalikud Eestile ja kuidas Eesti suudab Euroopa Liidu eelarvest pakutavaid võimalusi täiel määral kasutada?
Seminari kava:
12.00–12.45 Mida on Euroopal kriisist õppida?
Kaja Kallas, Eesti Vabariigi peaminister
Kadri Simson, Euroopa Komisjoni energeetikavolinik
12.45–13.30 Kuidas on Euroopa kriisilahendustega rahul Eesti inimesed? Mida oodatakse edaspidi?
Eurobaromeetri Eesti raportit tutvustab Aivar Voog (Kantar-Emor), uuringule annavad tagasisidet Euroopa Parlamendi saadik Sven Mikser ja Riigikogu liige Urmas Reinsalu.
13.30–14.15Kuidas näevad Euroopa tulevikku inimesed üle Eesti?
Kohalikud ettevõtjad, poliitikud ja ajakirjanikud jagavad Euroopa teabekeskuste juhtimisel oma mõtteid sellest, kuidas EL on kriisis hakkama saanud ja mida tulevikus saaks paremini teha. ELi teabekeskused alustavad tööd 1. mail kaheksas Eesti linnas ja vallas: Haapsalus, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Põlvas, Pärnus ja Võrus.
Arutelu juhib ajakirjanik Johannes Tralla.
Veebiseminaril osalemiseks palume end registreerida. Lingid veebiseminariga liitumiseks saadame kõikidele registreerunud osalistele vahetult enne ürituse toimumist.
Kirjalikke küsimusi arutelus osalejatele saab esitada nii enne veebiülekannet kui ka selle toimumise ajal Slido rakenduse kaudu (selleks tuleb veebilehel sli.do sisestada kood #Euroopa_tulevik). Küsimusi on võimalik esitada ka suuliselt virtuaalsel laval (oma nime ja näoga, lülitades sisse veebikaamera). Selleks peab osaleja olema üritusele registreerunud.
Lisainfot arutelul osalemise kohta saadame kõigile registreerunud osalejatele vahetult enne üritust. Seni vastame hea meelega kõikidele lisaküsimustele e‑posti aadressil commreptllrsvpec [dot] europa [dot] eu (comm‑rep‑tll‑rsvp[at]ec[dot]europa[dot]eu).