Põhisisu juurde
Esindus Eestis

„Uus Euroopa Bauhaus“ – mis see on?

Elukeskkonna kvaliteet on Euroopa Liidus üha kesksem teema. Ka COVID-19 pandeemia kogemus näitas, kui tähtis oli ühtäkki eluaseme ruumiline kvaliteet ning ligipääs heale avalikule ruumile ja looduslikele puhkealadele. Kui rohepöörde renoveerimislaine, ringmajanduse ning liikuvuse strateegiad on seni kandnud peamiselt kestlikkuse vaadet, siis Euroopa uus Bauhaus toob pildile ka sotsiaalse ja kultuurilise mõõtme. Algatuse mõte ongi kiirendada Euroopa roheleppe elluviimist, muuta lahendusi sotsiaalselt sidusamaks ja „ilusamaks“ ehk köitvamaks ja kättesaadavamaks.

Loe edasi: https://www.kul.ee/uudised/euroopa-uus-bauhaus-mis-see

Osalemise võimalused

Kui sul on mõni huvitav projekt, millele vajad rahastust või soovid korraldada või osaleda mõnel üritusel, siis siit leiad võimalusi kaasa löömiseks: https://europa.eu/new-european-bauhaus/get-involved_en 

 

Konkursid

Euroopa Bauhausi 2024. aasta auhind

2024. aasta auhindu jagatakse 20 võitjale kuni 30 000 euro väärtuses ning võitjad saavad ka kommunikatsioonipaketi, mis aitab neil oma projekte ja kontseptsioone edasi arendada ja edendada. Võitjad kuulutatakse välja uue Euroopa Bauhausi festivalil, mis toimub 17.–21. aprillil Brüsselis Euroopa Komisjoni korraldataval auhinnatseremoonial.

Kandideerida saab kuni 10. november 2023 kell 20:00.

Pressiteade

Konkursi veebileht

 

 

 

Rahastamisvõimalused

Projekte rahastatakse erinevatest ELi programmidest, sealhulgas teadusuuringute ja innovatsiooni programmist „Euroopa horisont“, keskkonna- ja kliimameetmete programmist LIFE ning Euroopa Regionaalarengu Fondist

Ülevaade Euroopa Liidu rahastamisvõimalustest uue Euroopa Bauhausi eesmärkide saavutamise toetamiseks (inglise keeles)

 

Üritused

******

3. rahvusvaheline Kultuurikompassi foorum „Kuidas muuta maailma keskkonnahoidliku kultuurikorralduse kaudu?“

28. aprill 2022 13.00 | Eesti Rahva Muuseum | Otseülekanne Facebookis https://www.facebook.com/events/1901289506724132/

Lisainfo: https://tartu2024.ee/kultuurikompass

******

2021 juunis Eestis korraldatud NEB teemaline seminar "Uus Euroopa Bauhaus: ilus, kaasav ja kestlik elukeskkond Eestis"

15.06 toimus Keskkonnaministeeriumi kaaskorraldusel veebiseminar "Uus Euroopa Bauhaus: ilus, kaasav ja kestlik elukeskkond Eestis". Seminaril tutvustati algatuse sisu ja eesmärke ning vahetati kogemusi, kuidas Uue Euroopa Bauhausi algatus ärgitaks meid kõiki oma elukeskkonda veel ilusamaks, kaasavamaks ja kestlikumaks muutma.

Seminari arutelu kokkuvõte (eesti keeles)

Seminari arutelu kokkuvõte (inglise keeles)

 

Liitu üritustega üle Euroopa

Euroopa Bauhaus näiteid Eestist

Uus Euroopa Bauhaus auhind – Prefabricated nZEB renovation (Paneelmajade renoveerimine liginullenergiahooneks eelvalmistatud lisasoojustuselementidega.)

Uus Euroopa Bauhausi tõusev täht - Gradient. TallinnTimberTowerTerminal (Tallinna bussiterminali hoone ehitus. Projekti eesmärk on luua puidust bussiterminal, mis sulandub meeldivasse linnakeskkonda.)