Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel10. juuni 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa Parlamendi valimiste tulemused

Valimiste tulemused 2024
Valimiste tulemused 10.06.2024 kell 02:37 seisuga.

Peale eilset põnevat valimisõhtut on Euroopa Parlamendi valimiste tulemused liikmesriikide lõikes saadaval siin. Brüsselis asuvad uued Europarlamendi liikmed koonduma fraktsioonidesse, liikmesriikide juhid aga valmistuvad mitteametlikuks Ülemkogu kohtumiseks 17. juunil, arutamaks Euroopa uue juhtkonna koosseisu.

Kolmapäeval (12. juuni) esitleb Euroopa Komisjon Euroopa uue varjupaiga- ja rändepakti rakenduskava, andmaks liikmesriikidele suuniseid pakti elluviimiseks. Samuti leiab sel nädalal aset G7 tippkohtumine (13.–15. juuni), kus osaleb ka Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen. Tippkohtumise peateemadeks on Venemaa agressioon Ukrainas, olukord Lähis-Idas ning rändeküsimused. Justiits- ja siseküsimuste nõukogus (13. juuni) arutavad ELi ministrid Ukraina põgenike ajutise kaitse pikendamist, sisejulgeolekut ning korruptsioonivastast võitlust. 

Nädala alguses (10.–11. juuni) külastab Eestit Euroopa Komisjoni reformide peadirektoraadi (DG REFORM) direktor Nathalie Berger, kes kohtub mh rahandusministeeriumi asekantsler Evelyn Liivamägi, kaitseministeeriumi asekantsler Tiina Uudebergiga, regionaal- ja põllumajandusministeeriumi asekantsler Tõnis Tänavaga ning osaleb 2025.a. reformide tugiteenuse taotlusvooru tutvustaval üritusel.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
10. juuni 2024
Autor
Esindus Eestis