Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade4. oktoober 2023Esindus Eestis1 min lugemist

Alates tänasest saavad noored kandideerida tasuta rongireisile läbi Euroopa

DiscoverEU 2023

Täna kuulutas Euroopa Komisjon avatuks programmi DiscoverEU sügisese kandideerimisvooru, mille tulemusel saab 36 000 noort tasuta rongipileti Euroopas reisimiseks. Alates programmi algusest 2018. aastal on selle alusel välja antud 248 000 tasuta rongipiletit. Tänavu saavad kandideerida 2005. aastal sündinud noored. Konkurss algab täna kell 13.00 Eesti aja järgi ja lõpeb järgmisel kolmapäeval, 18. oktoobril kell 13.00 Eesti aja järgi.

Reisikaardi saamiseks tuleb Euroopa Noorteportaalis vastata viiele viktoriiniküsimusele Euroopa Liidu ja ELi noortealgatuste kohta ning pakkuda võimalikult täpne vastus viigiküsimusele. Võitjad saavad Euroopas tasuta rongiga reisida kuni 30 päeva vahemikus 1. märtsist 2024 kuni 31. maini 2025. Osaleda saavad noored nii Euroopa Liidust kui ka programmiga „Erasmus+“ liitunud noored kolmandatest riikidest, nagu Island, Liechtenstein, Põhja-Makedoonia, Norra, Serbia ja Türgi.

Erasmus+ riiklikud bürood korraldavad noortele enne teele asumist programmi tutvustavaid kohtumisi, kus neile räägitakse, kuidas reisiks valmistuda. Kuna programmi „Erasmus+“ üks peamisi prioriteete on sotsiaalne kaasatus, toetatakse igati ka puudega või terviseprobleemidega osalejaid.

Komisjon toetab reisimist rongiga, sest see säästab keskkonda. Äärepoolseimatest piirkondadest, ülemeremaadelt ja -territooriumidelt, äärealadelt või saartelt pärit noorte jaoks on siiski ette nähtud lisavõimalused.

 

Lisateave

Täismahus pressiteade koos lisainfoga

DiscoverEU

Euroopa Noorteportaal

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
4. oktoober 2023
Autor
Esindus Eestis