Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade6. detsember 2022Esindus Eestis1 min lugemist

Algab kandideerimine Euroopa Bauhausi 2023. aasta auhindadele

NEB 2023 Tartu

Alates tänasest saab kandideerida Euroopa Bauhausi 2023. aasta auhindadele. Kaks edukat konkurssi on juba seljataga, neil osales kokku üle 3000 projekti kõigist ELi liikmesriikidest. Tänavu tunnustatakse 15 algatust, milles on ühendatud Euroopa Bauhausi kolm põhiväärtust – kestlikkus, esteetika ja kaasatus. Kuna 2023 on Euroopa oskuste aasta, on üks konkursi haru pühendatud haridusprojektidele. Esimest korda võtame vastu taotlusi ka Lääne-Balkani riikidest. Nagu eelmiselgi aastal, on alla 30-aastastele ette nähtud eriauhinnad. Taotluste vastuvõtt lõppeb 31. jaanuaril 2023 kell 19.00 Kesk-Euroopa aja järgi.

2023. aasta auhindadega tunnustame projekte ja noorte talentide loodud kontseptsioone neljas kategoorias:

  • taasühinemine loodusega,
  • kuuluvustunde taastamine,
  • enim tähelepanu vajavate paikade ja inimeste esikohale seadmine,
  • tulevikku vaatav ja olelusringipõhine mõtteviis tööstusökosüsteemis.

Igas kategoorias võivad kandidaadid valida kolme paralleelse suuna vahel:

  • suund A: uue Euroopa Bauhausi auhind selgete ja positiivsete tulemustega projektide eest, mis on juba ellu viidud;
  • suund B: uue Euroopa Bauhausi tulevikulootuse auhind 30-aastastele või noorematele nende esitatud kontseptsioonide eest. Kontseptsioonid võivad olla erinevas arendusetapis, alates selgelt kavandatud ideedest kuni prototüübini välja;
  • suund C: uue Euroopa Bauhausi haridusauhind haridusele ja õppimisele keskendunud algatuste eest. Kandideerida võivad nii lõpetatud kui ka algusjärgus projektid.

2023. aasta auhinnad antakse 15 võitjale, kes saavad kuni 30 000 eurot auhinnaraha ning reklaampaketi, mis aitab neil oma projekte ja kontseptsioone edasi arendada ja tutvustada.

Kuidas kandideerida?

Taotluse esitaja võib olla mis tahes rahvusest ja taustaga, tingimusel, et tema kontseptsioon või projekt rakendatakse ELis või Lääne-Balkani piirkonnas. Taotlus tuleb esitada uue Euroopa Bauhausi auhindade veebisaidi kaudu.

Kõik kandideerimise üksikasjad on kirjas taotlejatele mõeldud juhendis, mis on olemas kõigis ELi ja Lääne-Balkani keeltes.

Taust

Uus Euroopa Bauhaus on loov ja interdistsiplinaarne algatus, mis ühendab Euroopa rohelise kokkuleppe meie eluruumide ja kogemustega. Algatusega kutsutakse kõiki eurooplasi üles kujutlema ja looma üheskoos kestlikku ja kaasavat tulevikku, mis on silmale ilus ja hingele kosutav.

Uue Euroopa Bauhausi kuulutas president von der Leyen välja oma 2020. aasta kõnes olukorrast Euroopa Liidus. See loodi koos tuhandete inimeste ja organisatsioonidega kogu Euroopast ja mujalt.

 

Lisateave

Pressiteade koos täiendava taustamaterjaliga

Küsimused ja vastused

Auhindade veebisait

Taotlejate juhend (eesti keeles)

Taotlejate juhend kõigis ELi ja Lääne-Balkani keeltes

Uue Euroopa Bauhausi veebisait

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
6. detsember 2022
Autor
Esindus Eestis