Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade2. juuli 2024Esindus Eestis1 min lugemist

Algas kandideerimine 2025. aasta Euroopa naisinnovaatorite auhinnale

teadlane

Taas saab esitada kandidaate Euroopa naisinnovaatorite auhinnale. Ühisalgatusega, mida toetavad peale Euroopa Komisjoni ka Euroopa Innovatsiooninõukogu ning Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut (EIT), tunnustatakse naisettevõtjate silmapaistvaid saavutusi Euroopa kõige pöördelisemate uuenduste loomisel. Võitjad valitakse kolmes kategoorias: Euroopa Innovatsiooninõukogu annab välja naisinnovaatori ja tõusva innovatsioonitähe auhinna ning EIT naisjuhi auhinna.

Euroopa Komisjoni innovatsiooni, teaduse, kultuuri, hariduse ja noorte volinik Iliana Ivanova: „Euroopas on palju inspireerivad naisinnovaatoreid ja ettevõtjaid, kes juhivad edukaid ja murrangulisi ettevõtteid. Euroopa naisinnovaatorite auhind tõstab esile nende oskusi ja leidlikkust, tuues nad eeskujuks. Auhind aitab tugevdada soolist võrdõiguslikkust ettevõtluses ja tehnoloogias ning esile tõsta naiste innovatsioonitalenti ja naiste juhitud ettevõtteid.“

Auhinnaga tunnustatakse kogu ELi ning ELi teadusuuringute ja innovatsiooni programmiga „Euroopa horisont“ liitunud riikide naisi, kelle murrangulised uuendused viivad positiivsete muutusteni inimeste ja keskkonna jaoks. Taotluste esitamise tähtaeg on 25. september 2024 (kell 17.00 Kesk-Euroopa suveaja järgi), 5. juulil toimub veebis infotund.  Lisateavet leiab siit.

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
2. juuli 2024
Autor
Esindus Eestis