Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel22. juuni 2022Esindus Eestis2 min lugemist

Eesti aitab üleilmselt tutvustada Euroopa ülikoole ja kõrgharidust

Student life during Erasmus+ at Murcia

Haridus- ja Noorteamet oma Study in Estonia üksusega võitis koos partneritega Euroopa Komisjoni hanke “Study in Europe” ning suunab seega ka Euroopa kõrghariduse tutvustamise ja turundamise arenguid globaalselt. Hanke ühe osana oli Haridus- ja Noorteameti ülesanne luua videod tutvustamaks Euroopa Komisjoni “Study in Europe” portaali kui Euroopa Liidu keskset infokanalit Erasmus+ partnerriikide kõrghariduse tutvustamiseks.

“Hea meel on tõdeda, et Eesti on kutsutud uuendama kontseptsiooni, mis tutvustab Euroopa õppimisvõimalusi ja EL-i pakutavaid stipendiume, ning näitab piirkonda kui maailma atraktiivseimat õppimispaika,” kommenteeris Eesti kõrghariduse välisturunduse juht ning “Study in Europe” konsortsiumi meedianõunik Eero Loonurm. “Eestile on see suurepärane võimalus teha koostööd Euroopa Liidu tugevaimate riikidega, kes hariduse rahvusvahelistumist veavad. Holland, Saksamaa ja Prantsusmaa on haridusekspordi ja talendipoliitikaga kõrghariduse valdkonnas edukalt tegelenud juba aastakümneid.”

“Kõik videod laeti üles ka Euroopa Komisjoni Youtube kanalile ning Euroopa Liidu keskkonda Audiovisual Library. Värskelt üles laetud videod on tänaseks kogunud eri kanalites üle 100,000 vaatamise,” lisas projekti “Study in Europe” sotsiaalmeedia ekspert Helena Alekand. “Meie varasemad videod varasematest aastatest on siiani Euroopa Komisjoni kasutuses nii digitaalsetes turundustegevustes kui ka messidel ja seminaridel.”

Miks Euroopa Komisjon algatas projekti “Study in Europe”?

Eero Loonurm: “Tänapäeval näeb rahvusvaheline haridusturg maailma riikide vahel aina tihedamat konkurentsi. Võidujooks parimate tudengite nimel aina hoogustub. Kui rahvusvaheliste tudengite arv Euroopas (arvesse võtame 33 programmi Erasmus+ riiki) aastatel 2000–2015 pea kahekordistus, siis sama ajavahemiku globaalne turuosa kukkus Euroopas 40 protsendilt lausa 35 protsendile.

Kõige suurema arenguhüppe kõrghariduse rahvusvahelistumises on teinud Saudi Araabia, Venemaa ja Kanada. Väga kiire arenguga on viimastel aastatel olnud ka Hiina, Ukraina ja Araabia Ühendemiraadid. See tähendab, et senistest üliõpilaste saatjariikidest hakkavad saama tudengite vastuvõtjad, kes positsioneerivad end rahvusvahelise kõrghariduse teenusepakkujatena.

Võidujooks parimate tudengite nimel aina hoogustub.

Kõrgharidus on üks peamisi majanduskasvu liikumapanevaid jõude ning tudengite mobiilsus toob Euroopa tööturule ja ühiskonda kaasa olulise tähtsusega oskusi ja pädevusi. Andekate tudengite, teadlaste ja akadeemikute kaasamine Euroopasse on üks kriitilise tähtsusega tegureid, et Euroopa saavutaks oma eesmärgi olla tark, jätkusuutlik ja kõrgetasemeline majandusruum.”

Study in Europe konsortsiumi partnerid on NUFFIC (Holland), Haridus- ja Noorteamet, Campus France (Prantsusmaa), DAAD (Saksamaa) ja üle-euroopaline mõttekoda ACA (Academic Cooperation Association).

Lisainfo

Euroopa Komisjoni "Study in Europe" programmi koduleht
Haridus- ja Noorteamet. Juuni 2021
Postimees. Jaanuar 2019. Eero Loonurm: kas Euroopa kõrgharidus vajab tõesti reklaami?

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
22. juuni 2022
Autor
Esindus Eestis