Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel6. Mai 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: 9. mail tähistame Euroopa päeva!

Euroopa päev 2024

9. mail toimuvad üle Eesti üritused tähistamaks Euroopa päeva ning hiljutist 20 aasta möödumist Eesti liitumisest Euroopa Liidu ja NATOga. Kogu ürituste kava on leitav siin.

Tallinnas tipneb Euroopa päev kell 18.00 suurejoonelise tasuta kontserdiga Vabaduse väljakul, mille esinejad on nublu, Gameboy Tetris, Tommy Cash ja Bedwetters. Juba kl 15st on Vabaduse väljakul avatud ürituste ala „Meie Euroopa. Meie NATO“. Suurejooneline Euroopa päeva kontsert leiab aset ka Narvas, kus lavale tulevad Uku Suviste ja Alika koos Narva Sümfooniaorkestriga ning Smilers. Kontserdi avab president Alar Karis.

Seminaril „Minu Eesti, minu Euroopa. 20 aastat hiljem“ (kl 13.15-14.15) Tallinnas Vabamus arutlevad peaminister Kaja Kallas, presidendid Toomas Hendrik Ilves ja Kersti Kaljulaid ning energeetikavolinik Kadri Simson Eesti seniste saavutuste ja tuleviku üle ELis. Seminar on video vahendusel jälgitav siin. Seminaril kuulutatakse välja ka Eesti aasta eurooplane, hääletamine siin. Samal päeval kell 13-18.30 toimub Tartus seminar „Meie valik ja selle tagajärjed: 20 aastat Euroopa Liidus“, millel tulevad jutuks ka Euroopa Liidu laienemine, julgeolekupoliitika ja lähenevad Euroopa Parlamendi valimised. Tartu Ülikooli ajaloomuuseumis toimuvale üritusele saab registreeruda siin.

Europa Komisjoni president Ursula von der Leyen osaleb täna (6. mai) Pariisis kolmepoolsel kohtumise Prantsusmaa president Emmanuel Macroni ja Hiina president Xi Jinpingiga. Brüsselis on tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitseküsimuste nõukogu (7. mai) päevakorras naiste osalemine avalikus elus ning võrdse kohtlemise direktiiv. Samal päeval kohtuvad ka arengukoostöö eest vastutavad ministrid, et arutada Ukraina rahastu seisu ning humanitaarolukorda Lähis-Idas.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
6. Mai 2024
Autor
Esindus Eestis