Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel4. detsember 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: ELi-Hiina tippkohtumine

Participation of Valdis Dombrovskis, Executive Vice-President of the European Commission, and Mairead McGuinness, European Commissioner, to a high level Economic Dialogue EU–China

 

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen osaleb sel nädalal (7.-8. dets) ELi-Hiina tippkohumisel Pekingis, mille peateemad on kahepoolsed majandus- ja kaubandussuhted.

Kolmapäeval (6. dets.) esitleb Euroopa Komisjon uusi meetmeid loomade heaolu kaitsmiseks, mh Euroopa kodanikualgatusest hoogu saanud  karusnaha kasvatuse piiramiseks. Lisaks antakse ülevaade sellest, kui teadlikud on eurooplased oma ELi kodakondsusega kaasnevatest õigustest, sh võimalusest kasutada ELi liikmesriikide konsulaarteenuseid kolmandates riikides. Samuti tullakse välja plaanidega, kuidas võidelda vaenukõne ja -kuritegudega ELis.

Justiits- ja siseküsimuste nõukogu peamised päevakorrapunktid on Venemaa agressioonisõja eest vastutusele võtmine, ELi sisejulgeolek ning varjupaiga- ja rändeleppe reform (4.–5. dets). Transpordipoliitika eest vastutavad ministrid  arutlevad transporditaristu rahastamise teemadel (4. dets). Eurorühma rahandusministrite kohtumise keskmes on liikmesriikide eelarvete olukord. Konkurentsivõime nõukogus arutatakse 7. detsembril komisjoni ettepanekuid nullnetotehnoloogiate arendamiseks (päikeseenergia, akud, taastuvallikatest vesinik). Majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu arutelud keskenduvad ELi liikmesriikide ühistele eelarve- ja majanduspoliitika reeglitele (ELi majanduse juhtimise raamistik) ning ELi omavahendite tulevikule (8. dets). Põllumajanduse ja kalanduse nõukogu fookuses on 2024. kalapüügivõimalused Atlandi ookeanil ja Ühise Põllumajanduspoliitika strateegiakavad (10.-11. dets).

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
4. detsember 2023
Autor
Esindus Eestis