Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel19. veebruar 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa digitaalse taristu tugevdamine

Digital growth

Kolmapäeval (21. veeb.) esitleb Euroopa Komisjon oma plaane Euroopa digitaristu ning digitaalse ühisturu tugevdamiseks. Sel nädalal tuleb komisjon välja ka ELi taaste- ja vastupidavusrahastu vahearuandega, kus antakse ülevaade 2026. aastani kasutamiseks mõeldud vahendite rakendamise hetkeseisust.

Euroopa Komisjoni juhtiv asepresident Valdis Dombrovskis sõidab nädala lõpus Araabia Ühendemiraatidesse kohtuma WTO (Maailma Kaubandusorganisatsiooni) liikmesriikide ministritega. 19. veebruari välisasjade nõukogu peateemad on vastus Venemaa agressioonile (sealhulgas võimalikud uued sanktsioonid) ning olukord Lähis-Idas. ELi ja Gruusia assotsiatsiooninõukogu kohtumise (20. veebruar) päevakorras on Gruusia ELiga ühinemise protsess ning julgeolekukoostöö. Üldasjade nõukogul (20. veeb.) tehakse ettevalmistusi märtsi Euroopa Ülemkoguks ning käsitletakse õigusriigi olukorda Poolas. Lisaks leiavad aset eurorühma (23. veeb.) ning mitteametlikud majandus- ja rahandusministrite kohtumised (22.–24. veeb.).

Teisipäeval (20. veeb.) on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni maksunduse ja tollinduse peadirektoraadi (DG TAXUD) peadirektor Gerassimos Thomas, kes kohtub kliimaminister Michali, rahandusminister Võrklaeva ning eraettevõtete esindajatega.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
19. veebruar 2024
Autor
Esindus Eestis