Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel30. oktoober 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa Komisjoni juhtiv asepresident Valdis Dombrovskis Eestis

Visit of Liesje Schreinemacher, Dutch Minister for Foreign Trade and Development Cooperation, to the European Commission

Pühapäeval (5. november) saabub Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni juhtiv asepresident Valdis Dombrovskis, et osaleda Eesti taaste- ja vastupidavusrahastu (RRF) aastakoosolekul, mille teemaks on majanduse konkurentsivõime. Asepresident kohtub ka peaminister Kallase, välisminister Tsahkna, Riigikogu ning Eesti Panga presidendiga. Lisaks esineb asepresident Dombrovskis kõnega välisministeeriumis toimuval „Market Access Day“ seminaril, tutvustamaks ELi tööriistu mis aitavad ka Eesti ettevõtjatel siseneda kolmandate riikide turgudele. Pärast seda on ajakirjanikel võimalus asepresidendiga kohtuda ning selleks saadame eraldi kutse. Koos asepresidendiga viibivad Tallinnas ka Euroopa Komisjoni kaubanduse, energeetika ning majandus- ja rahandusküsimuste valdkonna juhid.

Sel nädalal on Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen Balkanil, et kohtuda Põhja-Makedoonia, Kosovo, Montenegro, Serbia ning Bosnia ja Hertsegoviina juhtidega. Neljapäeval on president von der Leyenil kavas kohtumine ÜRO peasekretäri António Guterresega.

Euroopa Nõukogus kohtuvad täna ja homme (30.-31. oktoober) turismipoliitika eest vastutavad ministrid, et arutada kestliku ja vastupidava turismisektori arendamist.

Reedel (3. novembril) kohtub Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi 30. juubelil õpetajatega, et rääkida järgmise aasta tähtsündmustest nagu 20. aastat ELis ja NATOs ning Euroopa Parlamendi valimised.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
30. oktoober 2023
Autor
Esindus Eestis