Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel3. juuni 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa Parlamendi valimised

Right to vote

Täna algab Eestis Euroopa Parlamendi valimiste nädal, mille kohta leiab rohkem infot siin. E-hääletamine algas täna, 3. juunil kell 9 ning lõppeb 8. juunil kell 20. Vahemikus  3.–6. juunini toimub eelhääletamine valitud valimisjaoskondades, 7.–8. juuni saab eelhääletada kõigis valimisjaoskondades.  Valimispäeval, 9. juunil on avatud kõik valimisjaoskonnad kell 9–20. Seekordsed Euroopa Parlamendi valimised on eriti olulised praeguse geopoliitilise olukorra tõttu. Kevadise Eurobaromeetri kohaselt soovivad eurooplased näha tugevamat ja sõltumatumat ELi: 77% pooldab ELi riikide ühist julgeoleku- ja kaitsepoliitikat ning peaaegu seitse kümnest (69%) on liikmesriikide ühise välispoliitika poolt.

Energeetikavolinik Kadri Simson on sel nädalal töövisiidil Jaapanis, kus ta kohtub Jaapani peaminister Fumio Kishida ning kaubandus- ja tööstuminister Ken Saitōga. Lisaks osaleb volinik energeetikateemalisel konverentsil ning Jaapani-ELi kõrgetasemelisel vesiniku ärifoorumil. Euroopa Komisjoni  väärtuste ja läbipaistvuse valdkonna asepresident Věra Jourová kohtub sel nädalal Meta juhi Mark Zuckerbergi ning Microsofti presidendi Brad Smithiga.

Teisipäeval, 4. juunil osaleb Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela Tööandjate Keskliidu majanduse ja maksude töörühma kohtumisel, et rääkida Euroopa konkurentsivõimest ja majanduse väljavaadetest, aga ka kaitsepoliitikast ja roheleppe tulevikust. Kolmapäeval osaleb esinduse juht Euroopa Liidu toel valminud  Neanurme–Pikknurme 2+1 teelõigu avamisüritusel.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
3. juuni 2024
Autor
Esindus Eestis