Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel8. aprill 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa siseturg ja majanduse konkurentsivõime

Visit of Enrico Letta, President of Notre Europe - Jacques Delors Institute, to the European Commission

9. aprillil on Tallinnas endine Itaalia peaminister Enrico Letta, et vahetada peaminister Kaja Kallasega mõtteid Euroopa siseturu ning majanduse konkurentsivõime teemal. Letta on koostamas aruannet Euroopa ühisturu kohta, mis on ka teemaks järgmise nädala Euroopa Ülemkogul (17.-18. aprill).  10. aprillil on Letta Brüsselis, et arutada siseturu seisu ka Euroopa Komisjoni volinikega. Samal päeval esitleb komisjon oma teatist puhta energia ülemineku kohta, mis tõukub toimunud poliitilisest dialoogist Euroopa energiatööstuse liidritega.

11. aprillil koguneb Brüsselis eurogrupp ning 12. aprillil majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu, et arutada Euroopa taaste- ja vastupidavusrahastu seisu.

8.-9. aprillil viibib Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kutsel Brüsselis grupp Eesti ajakirjanikke, et tutvuda ELi institutsioonide töö ja aktuaalsete euroopapoliitiliste teemadega.

Euroopa Parlamendi täiskogul toimuvad lõpphääletused uue rände- ja varjupaigapaketi, Euroopa elektri- ja gaasituru reformi ja asulareovee kogumise, käitlemise ning kasutamise uued normide kohta.   

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
8. aprill 2024
Autor
Esindus Eestis