Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel15. aprill 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa Ülemkogu

Special Meeting of the European Council, 30-31/05/2022

Selle nädala keskmes on Euroopa Ülemkogu (17.–18. aprill), mille peateemad on Euroopa siseturu konkurentsivõime, Ukraina abistamine ja suhted Türgiga. Energeetikaministrite mitteametliku kohtumise (15.–16. aprill) fookuses on jätkusuutliku energiataristu arendamine. Tarbijakaitseküsimuste eest vastutavate ministrite mitteametliku kohtumise (18. aprill) päevakorras on jätkusuutlik e-kaubandus ning tehisaru mõjud.

15.–16. aprillil viibib Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kutsel Brüsselis grupp Eesti ettevõtjaid, et tutvuda ELi institutsioonide töö ja päevakajaliste teemadega.

Teisipäeval (16. aprill) toimub Euroopa Parlamendi saadikukandidaatide debatt Hiiumaal. Nädala teises pooles on Euroopa Komisjoni Eesti esindus Maamessil Tartus, kus 18. aprillil toimub Euroopa Komisjoni osalusel kaks arutelu. Kell 13.30 vaatame tagasi Eesti esimesele 20 aastale Euroopa ühises põllumajanduspoliitikas ning kl 15.30 osaleb komisjoni tööstuse ja ettevõtluse asepeadirektor Maive Rute puiduteemalises arutelus.

Neljapäeval (18. aprill) korraldavad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Rumeenia suursaatkond Tallinnas Euroopa elamuskeskuses seminari ELi laienemise ja uute liikmesriikide liitumise mõjudest.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
15. aprill 2024
Autor
Esindus Eestis