Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel12. detsember 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Euroopa Ülemkogu ja ASEANi tippkohtumine

Demonstrations in Ljubljana in support of Ukraine

Uue nädala põhisündmus on neljapäeval (15. detsember) toimuv Euroopa Ülemkogu, mille peateemaks on Ukraina toetamine ja Euroopa julgeolek. Arutatakse ka, kuidas leevendada energiakriisi ja tõsta majanduse konkurentsivõimet. Riigijuhtide kohtumisele eelneb ELi ja ASEANi tippkohtumine (14. detsember), mis märgib kahepoolse partnerluse 45. aastapäeva.

Täna (12. detsember) kohtuvad ELi ja idapartnerluse välisministrid, et arutada kahepoolseid suhteid Venemaa sõja valguses. Täna toimuva ELi väliministrite kohtumise keskmes on Venemaa agressioon ja olukord Iraanis. 11. detsembril kohtuvad põllumajandusministrid hindavad energia- ja väetisekriisi mõju põllumajandussektorile. Homme (13. detsember) kogunevad energeetikaministrid arutama gaasituru ajutist korrektsioonimehhanismi kõrgete energiahindade leevenduseks.

Teisipäeval, 13. detsembril esitleb Euroopa Komisjon uusi meetmeid võitluses inimkaubandusega ning plaane lennureisijate eelkontrolli süsteemi täiendamiseks, et ühtlustada Schengeni alasse sisenemise turvakontrolle ja automatiseerida andmete kogumist.

Samal ajal jätkub Montrealis ÜRO elurikkuse konverents (COP15), kus ELi üks peamisi eesmärke on tagada 2030. aastaks 30% maa ja 30% ookeanide kaitse. Kolmapäeval osaleb COP15 konverentsil komisjoni keskkonna, ookeanide ja kalanduse volinik Virginijus Sinkevičius.

Tänasest neljapäevani toimub ka Euroopa Parlamendi täiskogu istung, kus  antakse  Ukrainale üle 2022. aasta Sahharovi mõttevabaduse auhind.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
12. detsember 2022
Autor
Esindus Eestis