Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel26. juuni 2023Esindus Eestis

EL sel nädalal: Euroopa Ülemkogu kohtumine

Ukrainian flag in front of the Berlaymont building on the occasion of Europe day

29. ja 30. juunil tuleb Brüsselis kahepäevasele nõupidamisele kokku Euroopa Ülemkogu, et arutada Venemaa agressioonisõda Ukraina vastu ja ELi jätkuvat toetust Ukrainale. Samuti on teemadeks majandus, julgeoleku- ja kaitsepoliitika, ränne ja välissuhted.

Kolmapäeval, 28. juunil esitleb Euroopa Komisjon uut strateegiat kliimamuutuste mõjust rahule, julgeolekule ja kaitsele. Eesmärgiks on strateegiline vaade kliima- ja keskkonnaprobleemide ning julgeoleku- ja kaitsepoliitika vahelistele seostele. Lisaks teeb komisjon ettepaneku kehtestada ELis digitaalne euro kui turvaline avalik rahavorm, täiendamaks euro pangatähti ja münte. Sellega seoses plaanitakse muuta ka Euroopa makseteenuste eeskirju, et parandada makseturgude toimimist ja andmekaitset.

Täna, 26. juunil kohtuvad Luksemburgis liikmesriikide välisministrid, et arutada Venemaa agressiooni Ukraina vastu ning vahetada mõtteid digidiplomaatia üle. 26. ja 27. juunil toimuval põllumajanduse ja kalanduse nõukogul on arutusel taimekaitsevahendite säästev kasutamine ning ühine kalanduspoliitika.

28. juunil pannakse Narvas nurgakivi Silmeti emafirma Neo Performance Materialsi rajatavale uuele magnetitehasele, mis sai ELi Õiglase Ülemineku Fondist ligi 19 miljonit eurot toetust. Euroopa Komisjoni poolt esineb avamisel sõnavõtuga Maive Rute (siseturu, tööstuse, ettevõtluse ja väikeste ning keskmise suurusega ettevõtete peadirektoraadi peadirektori asetäitja).

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
26. juuni 2023
Autor
Esindus Eestis