Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel12. juuni 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: kestlikud investeeringud ja Eesti taastekava

Symbolic 2018

Teisipäeval esitleb Euroopa Komisjon oma ettepanekuid sotsiaalselt vastutustundliku majanduse arendamiseks, et rohkem väärtustada inim-, sotsiaal- ja keskkonnategureid. Esitletakse ka plaane kestlike investeeringute toetamiseks, et erasektori rahastus jõuaks rohe- ja digipöörde projektide ning tehnoloogiate arendamisse.

Täna ja homme (12.–13. juuni) koguneb tööhõive- ja sotsiaalpoliitika nõukogu, et arutada Euroopa poolaasta kevadpaketti ja platvormitöötajate õigusi. Kolmapäevast neljapäevani toimub Brüsselis Süüria konverents konfliktis kannatavate inimeste toetuseks.  Neljapäevase eurorühma rahandusministrite kohtumise keskmes on digitaalse euro projekt. Reedel toimuva majandus- ja rahaküsimuste nõukogu päevakorrapunktid on digiajastu käibemaksureeglid ning Venemaa agressiooni majanduslik mõju. Samuti on oodata Eesti taaste- ja vastupidavuskava vastu võtmist.

Kolmapäeval ja neljapäeval on Ida-Virumaal visiidil Euroopa Investeerimispanga ja Põhjamaade Investeerimispanga esindajad, kes kohtuvad kohalike ettevõtjate ning Narva ja Narva-Jõesuu linnapeadega.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis (parlamendi üldkogu Strasbourgis)

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
12. juuni 2023
Autor
Esindus Eestis