Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel20. Mai 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: kliima-ja energeetika peadirektoraatide visiit Eestisse

kliima

Sel nädalal (22.–23. mai) on Eestis töövisiidil Euroopa Komisjoni kliimameetmete ja energeetika peadirektoraatide juhid, et arutada kliimaministeeriumiga Eesti kliima- ja energiapoliitika hetkeseisu ning tulevikuplaane. Plaanis on ka kohtumised roheliste tehnoloogiaettevõtetega, kliimahuvilistega ning esinemine Latitude59 tehnoloogiakonverentsil.

Euroopa Komisjon esitleb kolmapäeval (22. mai) oma teatist ELi terviseliidu hetkeolukorrast ja ettepanekuid tervishoiuvaldkonna digitaliseerimise, ravimite kättesaadavuse ning vähivastase võitluse tugevdamiseks.

Homme (21. mai) kohtub 8. ELi-Moldova assotsiatsiooni nõukogu, kus arutatakse arenguid Moldova ELiga liitumise protsessis. Üldasjade nõukogu (21. mai) päevakorras on õigusriigi rikkumismenetluse lõpetamine Poola suhtes ning ettevalmistused juuni Euroopa Ülemkoguks. Telekommunikatsiooni küsimuste eest vastutavate ministrite kohtumise keskmes on digipoliitika ja küberturvalisus (21. mai), konkurentsivõime ministrite arutelud (24. mai) keskenduvad ELi kosmosepoliitikale ning teaduskoostööle.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
20. Mai 2024
Autor
Esindus Eestis