Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel15. jaanuar 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Maailma Majandusfoorum Davosis

World Economic Forum, Davos, 22-26/05/2022

Homme (16. jaan) peab Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kõne Maailma Majandusfoorumil Davosis, kus osalevad ka komisjoni juhtivad asepresidendid Valdis Dombrovskis ja Maroš Šefčovič, energeetika volinik Kadri Simson ja mitmed teised volinike kolleegiumi liikmed. Komisjoni asepresident Margaritis Schinas on sel nädalal visiidil Kasahstanis, Tadžikistanis, Usbekistanis ja Kõrgõzstanis.

Täna arutavad eurorühma rahandusministrid Euroopa Komisjoni majanduspoliitilisi soovitusi 2024. aastaks ning euroala konkurentsivõimet. Mitteametliku keskkonnaministrite kohtumise keskmes on ringmajandus ja õiglane üleminek (15.–16. jaanuar). Majandus- ja rahandusküsimuste nõukogus käsitletakse 2024. a häiremehhanismi ja kestliku majanduskasvu analüüse ning Venemaa Ukraina-vastase agressiooni majandusmõjusid (16. jaanuar).

Sel nädalal toimub ka Euroopa Parlamendi täiskogu, kus kinnitatakse parlamendi seisukoht Euroopa Komisjoni ettepanekutele ELi majanduse juhtimise reeglite reformimiseks ning arutatakse õigusriigi olukorda Ungaris. 17. jaanuaril külastab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela Jõgevat ja Põltsamaad, et kohtuda kohalike omavalitsuste esindajate ja arvamusliidritega, külastada Euroopa Regionaalarengu Fondist ressursitõhususe toetust saanud puidutööstust Puit Profiil AS ning pidada loeng Põltsamaa Ühisgümnaasiumis.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
15. jaanuar 2024
Autor
Esindus Eestis