Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel11. september 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: president von der Leyeni kõne olukorrast ELis

SOTEU 2023

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen peab kolmapäeval, 13. septembril Euroopa Parlamendis kõne olukorrast Euroopa Liidus. Sel puhul korraldab Euroopa Komisjoni Eesti esindus kõne ühise kuulamise ja arutelu, kus osalevad komisjoni esinduse juht Vivian Loonela, Riigikantselei ELi sekretariaadi direktor Klen Jäärats, ajakirjanik Indrek Lepik ja Riigikogu ELi asjade komisjoni esimees Liisa Pakosta. Üritust saab ülekande vahendusel jälgida siin. Presidendi kõne annab ülevaate ELi hetkeolukorrast ja sõlmküsimustest ning pakub välja suuna edasisteks sammudeks. Kesksed teemad on Ukraina jätkuv abistamine, Euroopa majanduse tugevdamine ning digi- ja rohepööre.

Teisipäeval, 12. septembril tutvustab Euroopa Komisjon plaane toetamaks väikese ja keskmise suurusega ettevõtete konkurentsivõimet ja säilenõtkust, mh vähendades nende regulatiivset koormust ning pakkudes ettevõtlussõbralikku õigusraamistikku. Samuti esitletakse kava, millega lihtsustada piiriülese maksustamise reegleid ning vältida topeltmaksustamist eri liikmesriikides.

Ühtlasi tuleb sel nädalal kokku Euroopa Parlamendi esimene sügisene täiskogu, kus toimub taastuvenergia osakaalu suurendamise direktiivi lõpphääletus ning hääletus uue Bulgaaria voliniku Iliana Ivanova kandideerimise üle innovatsiooni, teaduse, kultuuri, hariduse ja noorte volinikuks.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
11. september 2023
Autor
Esindus Eestis