Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel27. Mai 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Rail Balticu Ülemiste terminali nurgakivi

Visit of Valdis Dombrovskis, Executive Vice-President of the European Commission, to Latvia

Täna, 27. mail toimub Tallinnas investeerimiskonverents „Ehitame koos Ukraina üles“, mille avab Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson. Kolmapäeval, 29. mail pannakse nurgakivi Rail Balticu Ülemiste terminali hoonele. Sel puhul on Tallinnas visiidil Euroopa Komisjoni transpordi peadirektor Magda Kopczynska, kes kohtub ka Baltimaade transpordiministrite, Eesti juhtivate ametnike ning transpordisektori esindajatega. Lisaks leiab aset ruumilisele mobiilsusele keskenduv konverents, kus osalevad nii peadirektor Kopczynska kui ka üleeuroopalise transpordivõrgustiku TEN-T Balti ja Põhjamere koridori koordinaator Catherine Trautmann.

Homme, 28. mail esitleme Viru Keskuse Rahva Raamatus kl 17.30-18.30 Eesti ELi kuulumise 20. aasta puhul välja antud raamatut „Minu Eesti, minu Euroopa. 20 aastat hiljem. Kogumiku autor Hannes Rumm vestleb kirjanik Tõnu Õnnepalu ja president Kersti Kaljulaidiga sellest, kas ja kuidas on 20 aasta jooksul muutunud eestlaste identiteet,  keele- ja kultuuriruum ning milline on euroopluse tulevik.

Kolmapäevasel (29. mai) Euroopa Komisjoni volinike kolleegiumil osaleb endine Soome president Sauli Niinistö, kellega tuleb jutuks ELi valmisolek kriisideks. Samuti on oodata komisjoni ettepanekut Poola õigusriigi rikkumise menetluse lõpetamiseks.

Välisasjade nõukogus arutatakse täna (27. mail) Venemaa agressiooni Ukrainas ja olukorda Lähis-Idas, homme on laual kaitseteemad ning sõjalised algatused Ukraina ja ELi kaitsevõime tugevdamiseks. Samuti tänasel põllumajandusministrite kohtumisel tuleb jutuks põllumajandussektori olukord Vene agressiooni tingimustes. Neljapäeval (30. mai) arutavad kaubanduspoliitika eest vastutavad ministrid ELi kaubanduspoliitika tulevikku ning WTO 13. ministrite kohtumise tulemusi. Energeetikaministrite kohtumise (30. mail) peateemaks on säästev elektrivõrgutaristu, millele järgneb arutelu „REPowerEU“ kava tuleviku üle (30. mai).

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
27. Mai 2024
Autor
Esindus Eestis