Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel18. september 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: ühtekuuluvuspoliitika volinik Ferreira Eestis

Participation of the Members of the College in the plenary session of the European Parliament

Täna ja homme (18.–19. september) on Eestis Euroopa Komisjoni ühtekuuluvuspoliitika ja reformide volinik Elisa Ferreira, kes vastutab komisjonis ka õiglase ülemineku eest. Volinik külastab Narva tööstusparki, kus asuvad Euroopa Liidu õiglase ülemineku fondi rahastuse saanud ettevõttes NPM Silmet ja Aquaphor. Volinik kohtub ka rahandusminister Mart Võrklaeva, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti ning Ida-Virumaa omavalitsusjuhtide ja noorte aktivistidega. 

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen osaleb sel nädalal ÜRO Peaassambleel New Yorgis, kus ta kohtub mh ÜRO peasekretäri António Guterrese ning Aafrika Liidu esindajatega.

Põllumajanduse- ja kalanduse nõukogu arutab täna (18. septembril) mulla tervise direktiivi ning Euroopa maapiirkondade tulevikuvisiooni. Tänasest homseni kestva mitteametliku haridus- ja noorteministrite kohtumise keskmes on noorte kaasamine poliitikasse ja tuge vajavate õpilaste toetamine. Homse üldasjade nõukogu põhiteemad on õigusriigi olukord liikmesriikides ning Euroopa Komisjoni plaanid 2024. aasta tööprogrammiks. Neljapäevast reedeni (20.–21. september) aset leidva transpordiministrite mitteametliku kohtumise fookuses on tõhusam, paremini ligipääsetav ja puhtam transport.

Käesolev nädal on ühtlasi Euroopa liikuvusnädal, mille eesmärk on muuta inimeste liikumisharjumisi keskkonnasõbralikumaks. Paljudes Euroopa linnad on sel puhul autoliikluseks mõneks ajaks suletud.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
18. september 2023
Autor
Esindus Eestis