Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel18. märts 2024Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Ukraina toetamine ja Euroopa julgeolek Euroopa Ülemkogus

ukraina

Sel nädalal toimub Euroopa Ülemkogu, mille peateemad on Ukraina toetamine, Euroopa julgeoleku- ja kaitsekoostöö, geopoliitiline olukord Lähis-Idas ning ELi laienemine (21.–22. märts). Reedel toimub ka euroala tippkohtumine, kus arutatakse Euroopa majandusolukorda ning tehakse kokkuvõte kapitaliturgude liidu tulevikku käsitlevast eurorühma aruandest.

Kolmapäeval (20. märts) esitleb Euroopa Komisjon ülevaadet ELi eelarve ja juhtimisega seotud küsimustest, mis vajavad lahendamist tulevast laienemist silmas pidades.  Tutvustatakse ka plaane Euroopa biotehnoloogia ja -tööstuse arengu toetamiseks. Lisaks arutatakse võimalusi, kuidas vähendada oskustööjõu puudust ning parandada praktikavõimalusi Euroopas.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kohtub kolmapäeval (20. märts) ÜRO peasekretär António Guterresega ja osaleb Euroopa sotsiaalpartnerite esindajatega kolmepoolsel sotsiaaltippkohtumisel.

Nädala alguses kohtuvad ELi liikmesriikide välisministrid, kohtumisega liituvad ka USA ja Ukraina välisministrid (18. märts). Üldasjade nõukogus toimuvad ettevalmistused Euroopa Ülemkoguks (19. märts). Kolmapäeval (20. märts) leiab aset ELi-Ukraina assotsiatsiooninõukogu.  

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
18. märts 2024
Autor
Esindus Eestis