Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel24. aprill 2023Esindus Eestis1 min lugemist

EL sel nädalal: Ukraina toetamine välisasjade nõukogus

Symbolic -  European and Ukrainian flags

Täna (24. aprill) toimub välisasjade nõukogu, mille keskmes on sanktsioonid Venemaa vastu, ühised relvahanked Ukraina toetamiseks ning Venemaa agressiooni geopoliitilised tagajärjed. Homse põllumajandusministrite kohtumise põhiteemad on süsiniku sidumine põllumajanduses, biomajanduse võimalused ning ühise põllumajanduspoliitika strateegiakava. Reedel kohtuvad eurorühma rahandusministrid Stockholmis. Reedest laupäevani arutavad sealsamas ELi majandus- ja rahandusministrid koos keskpankade esindajatega  kestlikku rahanduspoliitikat ning Ukraina ülesehitamist.

Kolmapäeval (26. aprill) esitleb Euroopa Komisjon plaane Euroopa farmaatsiatööstuse arendamiseks, mis tagaks ravimitootjate konkurentsivõime ning ravimite kättesaadavuse tarbijatele. Lisaks tutvustatakse patendireeglite uuendamise kava, millega toetada väikese- ja keskmise suurusega ettevõtteid ja innovatsiooni.

Teisipäevast kolmapäevani (25.–26. aprill) on Eestis töövisiidil ELi tervisealasteks hädaolukordadeks valmisoleku ja neile reageerimise asutuse (HERA) asejuht Laurent Muschel. Teisipäeval toimuvad kohtumised sotsiaalministeeriumi, siseministeeriumi ning nende allüksuste esindajatega. Kolmapäeval külastab Muschel Tartus rahvusvahelise sõjameditsiini õppust.

Sel esmaspäeval ja reedel toimuvad Riigikogu uue Euroopa Liidu asjade komisjoni avaistungid.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Nädal Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis

Nädal Euroopa Parlamendis

Nädal Euroopa Liidu Nõukogus

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
24. aprill 2023
Autor
Esindus Eestis