Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel14. november 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: G20 tippkohtumine

G20 Summit in Cannes

Teisipäevast kolmapäevani (15.–16. november) toimub Indoneesias G20 riikide tippkohtumine, kus arutatakse Vene Ukraina-agressiooni tõttu kõikuma löönud globaalset toidujulgeolekut ja energiapoliitikat, aga ka laiemalt  maailma tervishoiusüsteemi ning digitaalseid muutusi. Euroopa Komisjoni esindab president Ursula von der Leyen. Reedeni jätkub Egiptuses ÜRO kliimamuutuste konverents (COP 27).

Kolmapäeval (16. november) tutvustab Euroopa Komisjon plaane Bulgaaria, Rumeenia ja Horvaatia liitumiseks Schengeni alaga.

Tänasel välisasjade nõukogul arutatakse Venemaa jätkuvat agressiooni ning poliitilist olukorda Aafrikas ja Lääne-Balkanil. Teisipäevase kaitseministrite kohtumise keskmes on ELi julgeolekupoliitika  ja kaitsevõimekus, lisaks toimub ka ELi-Kõrgõzstani koostöönõukogu. Reedel (18. novembril) toimub üldasjade nõukogu, kus on laual ELi ja Ühendkuningriigi suhted ning ELi väärtustest kinnipidamine Ungaris.

Neljapäeval on Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela Valgas, kus ta avab linnaruumi kunstile ja kultuurile pühendatud konverentsi „Loo või loobu“ ning tutvub linnas ELi toetusel valminud objektidega. Lisaks toimuvad kohtumised kohalike omavalitsuste juhtide ning ühiskonnategelastega.

 

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
14. november 2022
Autor
Esindus Eestis