Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel31. jaanuar 2022Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: julgeolekuolukord Euroopas ja standardite strateegia

EU/Ukraine Summit, 12-13/07/2017

Julgeolekuolukord Euroopas on endiselt tähelepanu keskmes. Eelmisel nädalal teatas Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ELi rahalise toetuse suurendamisest Ukrainale.

31. jaanuaril külastab Brüsselit Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, et kohtuda Euroopa Komisjoni asepresidendi Margarethe Vestageriga.

Kolmapäeval, 2. veebruaril plaanib Euroopa Komisjon vastu võtta ELi taksonoomia ettepaneku, mis liigitaks gaasi- ja tuumaenergia üleminekuajal ja teatud tingimuste täitmisel jätkusuutlikeks/kestlikeks energiaallikateks. Lisaks esitleb komisjon uut ELi standardite strateegiat. Ühised standardid toetavad strateegiliste valdkondade (nt kõrgtehnoloogia) arengut Euroopas ja võimaldavad olla Euroopal teenäitajaks globaalsete standardite kehtestamisel.

Euroopa tulevikukonverentsi raames toimub reedel, 4. veebruaril Pärnus debatt „Noorte kujundatud Euroopa“, kus kohalikud noored arutlevad Euroopa demokraatia, rände, vaimse tervise ja keskkonna teemadel. Maailmakohvikut korraldab Pärnu linna Noortekogu koostöös Eesti Noorteühenduste Liidu ja Euroopa Komisjoni Eesti esindusega. Lisainfo ürituse Facebooki lehel siin.

6. veebruaril on Washingtonis ELi-USA energianõukogu kohtumine, kus komisjoni esindab välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell. Kohtumise peateemaks on kahepoolse koostöö tugevdamine energia valdkonnas ning energiaturgude stabiliseerimine.

TEISED INSTITUTSIOONID:

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
31. jaanuar 2022
Autor
Esindus Eestis