Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Artikkel15. november 2021Esindus Eestis1 min lugemist

EL sellel nädalal: kolm uut algatust Euroopa rohelise kokkuleppe vallas

Earth Day

Valgevene-Poola piiril toimuv hübriidkonflikt on keskne teema tänasel välisasjade nõukogu kohtumisel. Oodata on täiendavaid sanktsioone migrantide transpordiga seotud ettevõtete ning Valgevene režiimile lähedal seisvate isikute vastu.

Kolmapäeval, 17. novembril esitleb Euroopa Komisjon kolme uut algatust Euroopa rohelise kokkuleppe vallast: uue mullastrateegia eesmärk on Euroopa mullamaade jätkusuutlik ja loodussõbralik majandamine. Teiseks plaanitakse piirata selliste firmade tegevust, kes müüvad ELi turul kaupu, mille tootmiseks on ulatuslikult hävitatud metsamaid (nt soja, kohv, kakao, palmiõli). Kolmas, jäätmesaadetiste algatus, peab tagama, et EList kolmandatesse riikidesse viidavad jäätmed käideldaks keskkonnahoidlikult. Lisaks plaanib komisjon põhjalikult ajakohastada ELi konkurentsipoliitikat  koroonakriisi puhkemise järgses maailmas, et võtta paremini arvesse väljakutseid digitaalmajanduses ja mujal.

Neljapäeval, 18. novembril kohtub Riigikogu täiskogu arutamaks rohepööret Eestis ja ELis: jutuks tulevad 2035. aasta kliimaeesmärkide saavutamine ja Euroopa Komisjoni kliima- ja energiapoliitika seaduste pakett „Eesmärk 55“. Arutelul esineb ettekandega Euroopa Komisjoni juhtiva asepresidendi Frans Timmermansi kabineti liige Helena Braun.

Neljapäeval osaleb Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets Viljandimaa aasta ettevõtluse auhinnatseremoonia raames peetaval arutelul rohepöörde ja ettevõtluse seoste üle.

TEISED INSTITUTSIOONID:

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
15. november 2021
Autor
Esindus Eestis