Skip to main content
Esindus Eestis logo
Esindus Eestis
Artikkel13 detsember 2021Esindus Eestis

EL sellel nädalal: olukord Ukrainas ning täiendavad kliimameetmed

Playful series of symbolic illustrations around the stars and blue of the European flag

Olukord Valgeveneja ELi piiril ning Ukrainas on põhiteema selle nädala Euroopa Ülemkogu kohtumisel (16. detsember).Arutlusele tuleb ka COVID-19 pandeemiaga seonduv ning võimalikud meetmed energiahindade tõusuga kohanemiseks. Edasi liigutakse ka ELi julgeolekukoostöö arendamise ja seda toetava strateegilise kompassi initsiatiiviga.

Kolmapäeval, 15. detsembril toimub Brüsselis idapartnerluse tippkohtumine, kus jutuks idapartnerluse riikide tulevikueesmärgid ning ELi 2,3 miljardi euro suurune investeeringute pakett nende majandusliku arengu toetamiseks.

Euroopa Komisjon esitleb täiendavaid kliimapoliitilisi algatusi. Uue rohelise liikuvuse paketi eesmärgiks on muuta Euroopa transport kestlikumaks: toetada riikidevahelisi rongiühendusi, transporditaristu digitaliseerimist ning vähendada linnapiirkondades transpordisaastet. Täiendavad kliimameetmed keskenduvad maagaasi turule (mh ühised hanked ning hindade stabiliseerimine), hoonete energiasäästlikkusele, metaaniheite vähendamisele energiasektoris ning säästva süsinikuringe taastamisele.

TEISED INSTITUTSIOONID:

 

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
13 detsember 2021
Autor
Esindus Eestis