Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade16. märts 2022Esindus Eestis1 min lugemist

Energeetikavolinik Kadri Simsoni avaldus Ukraina ja Moldova elektrivõrgu sünkroniseerimisest Mandri-Euroopa elektrivõrguga

InvestEU – climate and energy projects: Interconnection of the Cyclades Islands, Greece

Tänaseks on Ukraina ja Moldova elektrivõrgud edukalt sünkroniseeritud Mandri-Euroopa elektrivõrguga. See aitab Ukrainal hoida oma elektrisüsteemi stabiilsena ning kodud sooja ja valgena sel süngel ajal. Ühtlasi on see ajalooline verstapost ELi ja Ukraina suhetes – selles valdkonnas on Ukraina nüüd Euroopa osa.

See projekt näitas kõigi asjaosaliste erakordset koostööd ja otsusekindlust. Soovin tänada Euroopa elektri põhivõrguettevõtjate võrgustikku (ENTSO-E) kahe nädala jooksul tehtud töö eest. Soovin tänada nõukogu eesistujariiki Prantsusmaad ja liikmesriike nende toetuse eest projektile, mis ei ole riskideta. Soovin tänada meie Ukraina partnereid – eelkõige minister Galušenkot ning Ukrenergot – nende ennastsalgava töö eest Ukraina energiasüsteemide käigushoidmisel keset seda kohutavat sõda.

EL jätkab Ukraina toetamist energiasektoris, tagades vastassuunalised gaasivood riiki ja hädavajalikud energiatarned. Samuti jääme ootama aega, mil saame jätkata koostööd rohepöörde ja turureformide elluviimisel.

Lisateave

Euroopa elektri põhivõrguettevõtjate võrgustiku (ENTSO-E) pressiteade

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
16. märts 2022
Autor
Esindus Eestis