Põhisisu juurde
Esindus Eestis
Pressiteade24. aprill 2024Esindus Eestis1 min lugemist

Euroopa Komisjon algatas ELi rahvusvaheliste hangete määruse alusel uurimise Hiina suhtes

Participation of Valdis Dombrovskis, Executive Vice-President of the European Commission, and Mairead McGuinness, European Commissioner, to a high level Economic Dialogue EU–China

Uurimine algatati seoses Hiina meditsiiniseadmete hanketuru meetmete ja tavadega, mis diskrimineerivad ebaõiglaselt Euroopa ettevõtteid ja tooteid. Komisjoni kogutud tõendid näitavad, et Hiina meditsiiniseadmete hanketurg on Euroopa ja välismaiste ettevõtete ning ELis valmistatud toodete jaoks aina rohkem sulgumas. Põhjuseks on Hiina kehtestatud meetmed, mis eristavad ebaõiglaselt kohalikke ja välismaiseid ettevõtteid ning kohapeal toodetud ja imporditud meditsiiniseadmeid.

Komisjon on probleemist Hiina ametiasutustega otse ja korduvalt rääkinud, kuid Hiina ei ole andnud rahuldavat vastust ega võtnud midagi ette olukorra parandamiseks. Seepäras otsustas komisjon käsitleda seda küsimust ELi rahvusvaheliste hangete määruse alusel.

EL toetab jõuliselt võrdsete võimaluste loomist rahvusvahelistel hanketurgudel. Uurimise peamine eesmärk on edendada ametiasutuste vahelist suhtlust, et lõpetada diskrimineerimine avalike hangete turul. Kui dialoogi tulemusena ei sünni õiglast kokkulepet, võib komisjon kaaluda rahvusvaheliste hangete määruses sätestatud meetmete kehtestamist.

Uurimise eesmärk on tasakaalustada ELi ja Hiina kaubandussuhteid ning edendada avatud ja õiglast juurdepääsu nii Euroopa kui ka Hiina avalike hangete turgudele. Komisjon kutsub Hiina ametiasutusi üles esitama oma seisukohti ja teavet ning alustama konsultatsioone diskrimineerivate meetmete kaotamiseks.

 

Lisateave

Täismahus pressiteade koos taustainfoga

Üksikasjad

Avaldamiskuupäev
24. aprill 2024
Autor
Esindus Eestis